Wybrany wątek opinii

No dobra, zdjęcie może i jest słabe w odbiorze, a temat banalny, ale serio — to konkurs dla amatorów, a nie finał World Press Photo. Po co ta napinka? Każdy wrzuca, co potrafi, i chyba o to w tym chodzi.
LegiaWarszawa (2026.05.31)
@LegiaWarszawa - To nie napinka, bardziej chodzi o to, że słabe zdjęcia są promowane. Wychodzą z poczekalni głosami znajomych królika. I potem ten Amator ma błędne przekonanie, że zrobił super fotkę - i nie ma potrzeby rozwijania się i poprawy warsztatu. Bo po co ?
Sfobodnyy Grzegorz (2026.05.31)
@Sfobodnyy Grzegorz - Faktem jest, że w 80% z poczekalni wychodzą zdjęcia bardzo słabe technicznie i warsztatowo, pozbawione podstawowych reguł poprawnej fotografii, powiedziałbym nawet rażąco słabe. Jeśli nawet konkurs jest dla amatorów to nikogo to nie zwalnia z odrobiny staranności i dbałości. Winę w tym wszystkim upatruję w bardzo słabej i nierzetelnej pracy Akademików oceniających zdjęcia z poczekalni. Albo sami reprezentują podobny poziom albo robią przysługę koledze. Nieczęsto dobre a nawet świetne zdjęcia nie mają szans na wyjście z poczekalni, czyżby były zbyt konkurencyjne dla miernot. Myślę, że nic tu się nie zmieni i tylko szkoda, że tak wielu dobrych "amatorów" opuściło ten konkurs.
Leica (2026.06.01)
@Leica - Ta dyskusja toczy się od długiego czasu. Oby Organizator Fotki Miesiąca wziął sobie do serca takie - jak Twój - komentarze, i zmienił zasady oceny zdjęć. Bo z fajnego, swego czasu konkursu, niewiele dziś zostało. I nawet coroczny wernisaż Fotki Miesiąca tego nie ratuje.
Sfobodnyy Grzegorz (2026.06.01)
@Sfobodnyy Grzegorz - Wernisaże FotkiMiesiąca te sprzed 10 lat, chociażby, były wydarzeniem naprawdę o artystycznym charakterze, a prezentowane prace były genialne pod względem wykonania, pomysłowości i prawdziwego dobrego warsztatu. Byłem w tym roku na ostatnim Wernisażu, po wielu latach nieobecności i niestety bardzo cienko to wypadło. Spadek formy pod każdym względem. Oczywiście organizacja i oprawa wydarzenia bez zarzutu. Opakowanie bardzo ładne tylko wnętrze nudne i bez wyrazu, wiele prace zupełnie, po prostu słabych i przeciętnych. Tak kończy się promowanie miernoty, niestety
(2026.06.02)
Powrót do komentarzy