Ukrywali się w Szwecji, pobrali w Polsce, unikali ludzi, a jednak wpadli

11
16.10.2015
Ukrywali się w Szwecji, pobrali w Polsce, unikali ludzi, a jednak wpadli
fot. arch. portEl.pl
Obydwoje pochodzą z Elbląga. Kilka lat temu wyjechali do Szwecji i tam ukrywali się przed organami ścigania. Mieli na swoim koncie kradzieże, włamania i niszczenie mienia. W lipcu 2015 roku pobrali się i osiedlili w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam pracowali „na czarno”, żeby się nie rejestrować. Skrzętnie dbali o to, żeby nie wpaść w ręce policjantów.
23-letnia Sandra i jej 36-letni mąż Tomasz byli od 2011 roku poszukiwani listami gończymi. W przeszłości byli karani za kradzieże, włamania i niszczenie mienia. Mieli do odbycia karę trzech miesięcy pozbawienia wolności. Prowadzili kiedyś bardzo rozrywkowy tryb życia. Wspólnie dokonywali przestępstw, wspólnie pili, a później on ją bił. Pewnego razu trafiła do szpitala, a on przeszedł przemianę. Jak powiedział policjantom "…odnalazłem Boga". Faktycznie obydwoje bardzo się zmienili. Przestali "szaleć" i poświęcili się rodzinie. Po powrocie ze Szwecji osiedlili się w Nowym Dworze Mazowieckim, pobrali i tam znaleźli pracę w firmie zajmującej się sprzątaniem. Byli przekonani, że unikną odpowiedzialności za błędy przeszłości. Bardzo się mylili. Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali ich wczoraj o 6.00 rano, kiedy oboje wychodzili do pracy. Zatrzymani byli bardzo zaskoczeni, lecz nie sprawiali kłopotów. Teraz czeka ich rozłąka, gdyż trafią na kilka miesięcy do więzienia.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Wzruszające
(2015.10.16)

info

5  
  0
Gotowy scenariusz na kasowy film.
(2015.10.16)

info

7  
  1
po ch u j ich ścigali
(2015.10.16)

info

6  
  3
czy jedyne kary w polsce to odsiadka lub zawiasy ? jakoś sprawców cięzkich pobic, wielokrotnych zlodziei i wlamywaczy się tak intensywnie nie ściga i nie karze.
(2015.10.16)

info

4  
  0
Ale policja ma powod do dumy, ludzie którzy zerwali z przeszloscia, przez kilka ostatnich lat normalnie zyli. to o nich przypomniała sobie policja (zapewne ktoś domiosl) gratulacje
h..du....ikamienikupa (2015.10.17)
Twoja wypowiedź jest żałosna. Czyli jutro kogoś zabije i wyjadę na30 lat do Kambodży do buszu żyć jak porządny człowiek i wrócę do kraju jako wzorowy obywatel.
loloo (2015.10.17)
loloo- twoje porównanie złodzieja do mordercy jest bardziej zalosne niż twoje myslenie -skoro ci ludzie zerwali z przeszloscia od kilku lat zyja normalnie to jaki sens jest ich zamykac -co da pobyt w wiezieniu ze złodziejami -najprawdopodobniej dzięki tej karze wroca do złodziejstwa- karanie wiezieniem wtym wypadku jest niepotrzebne można zastosować inna kare
h......d (2015.10.17)

info

7  
  0
jesteśmy okradani każdego dnia przez ta chołote z wiejskiej i ja nie mam skrupułów okradać to państwo hyhyhyhyhahahahahihihi każdemu polecam tylko z głową ludziki
(2015.10.18)

info

0  
  3
smutek i żal, !!!!
krzysiekP. (2015.10.18)

info

1  
  0
No tak takich to najlepiej zamknąć do paki a Ci co na prawdę mają grubo za uszami śmigają po Elblągu i wszyscy wiemy o kogo chodzi.
(2015.10.21)

info

0  
  0