Przez Wysoczyznę do Bażantarni

14
12.09.2011
Przez Wysoczyznę do Bażantarni
(fot. AD)
Stowarzyszenie Fidelitas już po raz piąty zorganizowało rajd rowerowy „Z Fidelitas po zdrowie”. Rajd odbył się w minioną niedzielę (11 września). Poprzednie edycję tej imprezy cieszyły się dużą popularnością, również w tym roku wizja wypoczynku na świeżym powietrzu zgromadziła wielu chętnych. Zobacz fotoreportaż.
Rajd rozpoczął się o godzinie 11, uczestnicy wyruszyli z Placu Kazimierza Jagiellończyka. Były dwie trasy do wyboru: Łatwiejsza – przez Próchnik, Jelenią Dolinę i Dąbrowę, oraz trudniejsza – przez Suchacz, Kadyny, Tolkmicko, Pogrodzie i Milejewo. Obie kończyły się w Bażantarni, na polanie z wiatami. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wspaniałą zabawę, zarówno na trasie rajdu, jak i na mecie w Bażantarni. Tam też wystawiony był namiot policjantów prewencji, w którym znakowane były rowery.
   Na trasie rajdu można było spotkać policjantów na swoich służbowych rowerach oraz strażników miejskich. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi i organizatorzy rajdu.
   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu „Fidelitas” poprzez organizowanie tego typu imprez chce podkreślić rolę sportu i rekreacji w profilaktyce zdrowotnej. Warto przypomnieć, że uczestnikami dotychczasowych rajdów były również osoby, które wyszły zwycięsko z walki z chorobami nowotworowymi.
   
   
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ciekawe czy po piwie prowadzili rowery?
(2011.09.12)

info

0  
  0
Zdjęcie nr. 31.Chyba, że to była taka herbatka sportowo-rowerowa. Wspaniały przykład dla młodzierzy, WSTYD!
(2011.09.12)

info

0  
  0
I co tam takiego wstydliwego jest na zdjęciu nr 31? Nie bądz swietszy niz jestes. Po jednym piwie mozna smialo jezdzic szczegolnie po taki cienkim i malym.
hipek (2011.09.12)

info

0  
  0
kto po piwie jechał hmm ja prowadziłem rower tzn. rower prowadził mnie
(2011.09.12)

info

0  
  0
Byłem na początkowym fragmencie trasy i widziałem wyścig radiowozu z "kolarzami". Końcówka peletonu na Ogólnej została, oczywiście dla zdrowia o całe 10 minut. Kilka fotek na http://www.bikerelblag.hg.pl
Darecki ESR (2011.09.12)

info

0  
  0
"nigdy nie jeżdżę po alkoholu"zawsze po ulicach.
ChłopPiwoŻłop (2011.09.12)

info

0  
  0
W niedzielę odbył się rajd rowerowy " Z Fidelitas po zdrowie V edycja", w którym brałem udział. Chociaż zapisałem się na dużą pętlę Elbląg – Tolkmicko – Elbląg (ponad 50 km) to przed startem miałem wątpliwości czy jednak nie zmienić trasy na krótszą. Przede mną w kolejce po numer startowy stali profesjonaliści, rzekłbym zawodowcy. Miałem chwile zwątpienia, ale spostrzegłem wśród zawodników z niebieską naklejką (pętla duża) starszego pana i panią na zwykłym „ góralu” więc pomyślałem, że ostatni nie będę! Wyścig rozpoczęty, przesuwam się z kolegami do przodu… Gdzieś na trasie spotkałem tegoż starszego zawodnika, który bez śladu zmęczenia … wyprzedził mnie. Po kilku kilometrach spotkałem panią na zwykłym „ góralu” – nawet zdołałem kilkanaście kilometrów za nią przejechać, ale na którejś górce znikła mi z polu widzenia … Na metę dotarłem na 90 miejscu. Sukces dla mnie tym większy, że NIGDY nie przejechałem tak długiego dystansu! Jestem zadowolony też z tego, że nie zmieniłem trasy – jeśli masz do wyboru skok na głęboką wodę lub na płytką – zawsze skacz do głębokiej, na płytkiej możesz połamać nogi
Jaculek (2011.09.13)

info

0  
  0
KMP nie powinna zajmować sie przypadkiem sprawami związanymi z porządkiem zamiast wypisywać artykuliki o błahych sprawach?
(2011.09.13)

info

0  
  0
ja co tydzień pokonuję trasę:elbląg-pogrodzie-tolkmicko-suchacz-jagodna-rubno wlk. -elbląg. i się wcale nie chwaję.
Samotny rowerzysta (2011.09.13)

info

0  
  0
dlaczego w naszym mieście jest tak dużo rozboów? bo bandyci nie czują żadnego szacunku do elbląskiej POLICJI ! na miasto chłopaczki prężyć piersi a nie pisać artykuliki i kitrać się w cichych zakamarkach miasta komarując w radiowozie
(2011.09.13)

info

0  
  0