A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A rozwiazanie takie proste. Przed katedrą w miejscu "lotniska dla helikopterów dla ks. biskupa" zrobić tymczasowy parking z ubitego żwiru. Miejsca starczy dla wszystkich, wszyscy będą mieli blisko (w Gdańsku przez wiele lat był taki parking przed siedzibą NOT). Niestety w Elblągu większość ludzi chce rozwiązać problem w sposób absurdalny- jak rozwiązać problem samochodów nie robiąc parkingu dla samochodów ?
Jeśli się nie mylę to na zdjęciu 4 milicjant wali pod prąd :-)
Jedna tylko uwaga do stwierdzenia, że "wystawiono ileś tam mandatów, taryfikator jest nieubłagalny itd. "
W każdym cywilizowanym kraju, po wprowadzeniu takiej "rewolucji" drogowej jak na naszym starym mieście
robi się tak:
1.Prowadzi akcję informacyjną w mediach i prasie.
2.Przez pierwszych klika tygodni stawia się strażników miejskich lub policjantów, którzy:
- zatrzymują kierowców jeżdzących na tzw. pamięć i grzecznie ( powtarzam grzecznie ) informują o wprowadzonych zmianach. Nie mam mowy o płaceniu mandatów, punktach karnych itd. Przy okazji zbierają uwagi i komentarze kierowców co do wprowadzonych zmian, ponieważ to co wymyślił urzędnik nie zawsze
sprawdza się w drogowej rzeczywistości. Jeśli wiele jest podobnych spostrzeżeń to zmiany są jeszcze czasami korygowane. Dopiero potem zaczynają się mandatym, punkty karne itp.
No ale nasz kraj musi jeszcze się wiele w tej dziedzinie nauczyć.
w całości popieram emigranta, w naszym urzędzie ciągle niestety ton nadają ludzie starej epoki myslący w stylu PRL-u z naczelnym hasłem, Robić Zawsze Odwrotnie Niż Chcą Mieszkańcy, bo to my urzednicy zawsze mamy rację. Komuna ciągle tkwi w mentalności polaków bardzo głęboko, trzeba choć na trochę z polski wyjechać, by to zrozumieć. niestety polska to niereformowalny kraj. jeszcze na długie lata.
na szostym zdjeciu doskonale widac ze kierowcy elblascy nie rozumieja znakow!!! wszystkich wyslac na dodatkowy kurs prawa jazdy!!! tam trzeba parkowac rownolegle do ulicy a nie na skos!!!!
polowe kret. y. n. ow wyslalbym na ponowny kurs prawa jazdy
Wsztstkie wpisy bez podpisu i pochwlające nowe rozwiązania to napewno od włascicieli tych nowych zabytow. OLać to stare miasto lepiej pojechać tam gdzie jest normalnie np do PASŁĘKA - tam w sumie taniej jeszcze jest gdzie zaparkować, bardzo smaczne jedzenie, lody w elblążkowie niech się kryją w lochach tych zabytkowych kamienic. Niech chodują sobie ryby w tych zalanych piwnicach. To miasto musi zdechnąć, inaczej nie wyleczy się z głupoty urzędasów którzy widzą starówkę jak na starych pocztówkach-damy w pięknych kapelisiach jadących powozem, panowie w cylndrach na głowie na bicyklach. Nie ta epoka inie takie wymagania mieszkańców.
Omijać to stare nowe miasto które z zabytkiem ma tyle wspólnego co Zawada nie obrażająć Zawady -jest starsza. To miasto musi umrzeć zanim zrozumią urzędasy że nie tylko turyści, których garstaka, dają zarobić miejscowemu biznesowi. Zobaczymy zimą ja napewno nie będę parkował przy placu Słowiańskim by wypić kawę na starówce lub zjeść karpia chodowanego w zalanej piwnicy kamienicy. Moja noga i auto tam nie stanie, wolę pojechać gdieś gdzie mnie nie złoją mandatem za pięć stów bo zaparkowałem poza miejscem z braku tegoż.
Cenzura dalej działa, jak za komuny. bo okaało się że stare sposoby na zamknięcie mordy nie zadowolonym są najlepsze.
Jedź z Bogiem
Takie niechlujstwo i niefachowość przy zmianach na Starówce w normalnym kraju zakonczylyby się dymisją Naczelnika Zarządu Dróg, a co u nas, skrzyzowania równorzędne nadal nieoznakowane.