Wielkie granie w pomagnie

56
09.01.2011
Wielkie granie w pomagnie
Fot. Anna Dembińska
Tradycyjnym "Światełkiem do nieba" zakończyła się dziewiętnasta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Największym "skarbem" tegorocznego finału było złote serduszko, jedno z osiemnastu jakie trafiło do lokalnych sztabów. Zobacz zdjęcia.
 - Złotych serduszek w tym roku było dwieście, z tego tylko osiemnaście trafiło do lokalnych sztabów. Jednym z takich szczęśliwych miast był Elbląg - mówi Ewelina Dżugan, rzecznik prasowy sztabu w Elblągu.
   - Cena wywoławcza to 1000 złotych, liczymy jednak na znaczne przekroczenie tej kwoty - powiedziała nam jeszcze przed rozpoczęciem licytacji Gabriela Zimirowska, szefowa elbląskiego Sztabu.  
   Ostatecznie wyjątkowe złote serduszko zostało sprzedane za 3800 zł. To jednak niejedyne licytacje, jakie przeprowadzono wprost ze sceny. Rekord aukcji pobił miś "Szesnastek", który po gorącej licytacji został ostatecznie sprzedany za 2500 złotych. Co ciekawe, misiek po raz piąty trafił w te same ręce. Darczyńca chce jednak nadal pozostać anonimowy.  
   Jak zwykle w Elblągu kilka chwil przed "Światełkiem do nieba" na główną scenę, w tym roku ulokowaną przy ul. Zamkowej, wjechał olbrzymi tort ufundowany przez Wojewódzki Szpital Zespolony. Słodki wypiek został pokorojony przez przedstawicieli Sztabu w Elblągu, szpitala wojewódzkiego oraz 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
   - Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować sponsorom i wszystkim, którzy razem z nami organizowali tegoroczny finał. Mimo, że w tym roku graliśmy w nowym miejscu, to uważam że wszystko ułożyło się w miarę poprawnie. Miejsce uważam za bezpieczne, szczególnie dla publiczności podczas pokazu fajerwerków. Fajnym pomysłem tegorocznego finału były bezpieczne patrole, organizowane przez studentów. Było ciężko, ale myślę że całe przedsięwzięcie można uznać za udane. Co więcej - jesteśmy mile zaskoczeni tak licznym przybyciem elblążan na "Światełko do nieba" - tak kilka chwil po zakończeniu grania podsumowała finał Ewelina Dżugan.
kos

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A dla czego pół Elbląga, teraz nie ma prądu?
(2011.01.09)

info

0  
  0
Może się mylę, ale w tym roku orkiestra ruszyla za szybko po 1 stycznia, bez wielkiego przygotowania, reklamy, informacji, po prostu z marszu, dla mnie to bład, chociaż po raz pierwszy od dawna nie ma mrozu, ktory ograniczal imprezy plenerowe. Cel jest szczytny, ale warto zastanowić sie czemu tylko w Polsce tak się dzieje, że na podstawowe rzeczy musi skladać się spoleczeństwo, a partie nie pozwalają sobie zabrać, ani zlotówki, a poslowie, senatorzy itp. żyją za nasze pieniadze w zupelnie innym swiecie niż przeciętni polacy, choć na to nie zasługują.
(2011.01.09)

info

0  
  0
do postu powyżej = z tymi partiami politycznymi to cała prawda !!!
STARYDINO (2011.01.09)

info

0  
  0
partie partiami, dla mnie WOŚP w Elblągu jest tragiczna to co działo się w tym roku to żenada, jak światełko było na placu jagiellończyka było 100%lepiej, może władze naszego miasta na przyszłość o tym pomyslą, a tak apropo to przydałoby się odkuć ten lód który został po nawałnicach sniegu- może to być zrobione przez osoby które wiecznie korzystają z zasiłków i nie biora się do pracy- a każdy normalny pracujący obywatel też by chciał żeby chociaż troszkę manny poleciało za nic- tak jak niektorym- może czas coś w przepisach zmienic, że np zasiłki pobierane z mop-su trzeba odpracowac
kkkkkkkkkkk (2011.01.09)

info

0  
  0
Może wszyscy narzekający pokażą za rok jak się robi prawdziwą WOŚP. ..
ciekawski (2011.01.09)

info

0  
  0
Dlaczego organizatorzy co roku coraz bardziej "chowają" imprezę WOŚP po kątach Elbląga, dlaczego nie robią jej na Placu Jagiellończyka, gdzie każdy wie co i jak a nie tak jak dzisij ludzie się błąkali i szukali światełka do nieba?
joj (2011.01.09)

info

0  
  0
"swiatelko" na zamkowej PORAżKA!!!, ktos nie przewidzial jakie tlumy sie zgromadza. Nie mozna sie bylo z dzieckiem przedostac, wszedzie mnostwo ludzi, ciasno i do tego budynki wszystko przeslanialy. Dzieci plakały, że nic nie widza. Zreszta dorosli tez sie wycofywali. Beznadziejni organizatorzy pomyslu zmiany placu jagiellonczyka na zamkowy. Żenada!!!
rozczarowanie (2011.01.09)

info

0  
  0
No ładnie serduszko poleciało za 3800 ładny gest brawo !!!. Po licytacji grał świetny zespół choć mało kto ich docenił jak było widać, po światełku wszyscy prawie się zmyli nie ładnie. Pozdrawiam
Zeb Mackaine (2011.01.09)

info

0  
  0
aaa własnie zapomnialam dodac. .faktycznie malo osob wiedzialo, gdzie jest impreza, w internecie brak dokladnego opisu. .ludzie szukali po elblagu. .z placu jagiellonczyka -na bulwar a tam dopiero okazalo sie, ze gdzies pod murami. .. .szok
rozczarowanie (2011.01.09)

info

0  
  0
Narzekający, NIE PRZESADZAJCIE!!! Przecież nie chodzi o super imprezy, tylko o zbiórkę pieniędzy! A fajerwerki pobiły te sylwestrowe. .. .
sceptyk (2011.01.09)

info

0  
  0