18
21.10.2010

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Armia - to sposób na życie. .. szansa konfliktu jest nikła. .. kasa jest. .. szybka emerytura. .. to powody, że bezpieczeństwo socjalne jest ważniejsze niż głupota dowódców. Armia dawniej - to 2-3 lata wycięte z życiorysu.
kris_abc (2010.10.22)

info

0  
  0
nie bardzo rozumiem to, co się dzieje. .. armia jest redukowana, szeregowi zawodowi wracają do cywila, podoficerowie na bruk idą, a i dla oficerów coraz mniej miejsca. .. a tu wojsko zachęca do wstąpienia w szeregi. .. gdzie tu logika?
wojskowa (2010.10.22)

info

0  
  0
Gdzie zaczyna się wojsko kończy się logika, Stary wiarus ja też służyłem w pplocie
były peplotek (2010.10.22)

info

0  
  0
jestem żołnierzem chce jechac na misje do afganistanu i co moi przelozeni powiedzieli ze nie pojade bo nie ma ludzi i nie bedzie mial kto robic na miejscu, wogole te zawodowe wojsko to jakis cyrk niech zaczna cos robic z tym wojskiem przecierz w elblagu nie bedzie juz wojska za 2 lata bo chca nas wyslac na mazury z rodzinami do Orzysza Gizycka Goldapi i ja sie pytam gdzie moja zona znajdzie tam prace jak tam jeszcze wieksze bezrobocie jak u nas
(2010.10.22)

info

0  
  0
A ja wiem jedno, że jak nie pasuje, to zawsze można się zwolnić, tak jak w cywilu. Wiele żon, wdów, kochanek, rozwódek, matek, nie ma pracy w Elblągu. I co z tym i NIC. .. .
Ktoś? (2010.10.22)

info

0  
  0
Co Wy wiecie?. .. Żal mi waszych komentarzy, bo nie znacie wojska od środka. Ale nie będę Wam opowiadać, bo Wy i tak wiecie swoje. ..
żona żołnierza zawodowego (2010.10.22)

info

0  
  0
i po co do tej armi posłużysz 12 lat i won bo już nie jesteś potrzebny. każdy strszy szeregowy i szeregowy zanim doczeka 12 lat dostanie kopa aż miło a dla co 100-go uda sie wskoczyć na podoficera, pan bogdan taką ustawe nam zgotował że max 12 lat na konktrakcje i armia dziękuje za służbe i to jest profesionalna armia? no chyba nie.
zx (2010.10.22)

info

0  
  0
Dokładnie. Ja jestem zdania, że powinno się zlikwidować limit kontraktowy (12 lat, bo dotyczy on nie tylko szeregowych, ale służby kontraktowej w ogóle) nawet kosztem podniesienia wieku emerytalnego. Teraz jest tak, że praktycznie każdy wolny etat podoficerski w Elblągu jest z góry zajęty przez kogoś z "Dziewiątej", Pplot lub Batalionu zaopatrzenia, a awans szeregowców blokuje dywizja. ..
Gen. Anders (2010.10.22)

info

0  
  0