A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
a gdzie kasa pod uzbrojenie terenu pod budownictwo jednorodzinne, czyzby miasto nie chciało kosic kasy od tych co chca się tu osiedlic na stałe? dziwne to jest zachowanei, jakby ktos za wszelka cene chcial z tego miasto zrobic kołchoz z formalami,
po co nowy ratusz??? co jest ze starym ratuszem nie tak??
urzednicy niech maja nowa siedzibe a odciete miasto poczeka jeszcze troche. .. no i z budowa kompleksu basenow przy moniuszki. .. czy wybudowanie nowego ratusza jest pilniejsze? czy urzednicy juz sie przesypuja w starym ratuszu?
Ze wszystkich zamierzeń stadion może poczekać. Przedszkolaki niech zaczną trenować, a pseudo kibice niech się uspokoją. Budować by te głupki mieli co rozwalać to i tak nie ma sensu. Te pieniądze idą właśnie na policję, która musi ochraniać to co obecnie służy do rozgrywania meczów dziesiątej ligi. Najbardziej smuci mnie brak działek budowlanych.
Jestem za budową ratusza. To tzw centrum ze starówką trzeba jakoś połatać i będzie ok. Pasaż koniecznie doprowadzić do ul Rycerskiej.
Najciekawszą inwestycją jest sieś szerokopasmowa. Czy kładzione od 4 lat kable światłowodowe też są uwzględnione w kosztach tej inwestycji ? Ciekawe ile kosztuje kilometr położenia takiego kabelka ? - Muniek
przecież takie kable światłowowdowe układają przy okazji róznych miejkich inwestycji także różne firmy branżowe, jak energetyka, TPsa czy Dialog, to po co tyle tego, nie można się ewentualnie dogadać ? - energetyk
Po ch*j przedłużać pasaż do Rycerskiej? Mało Wam banków? A kreowanie światłowodów na inwestycję roku to jest proszę państwa kpina. Zwłaszcza, że kto chce mieć internet, ten ma. W tym budżecie nie widzę ani jednej inwestycji, która przyczyniłaby się w jakiś zauważalny sposób do rozwoju miasta. To już chyba ten cholerny Aqua Park byłby najsensowniejszy, przynajmniej przyciągałby ludzi z innych miast.
budowac Misia ze słomy, takiego wysokiego na 100 metrów, taki Miś jest w stanie ruszyć maisto z letargu, każdy kto go zobaczy z obwodnicy bedzie chciał go zobaczyć z blisko i zajedzie do maista, a jak zajedzie to kupi cos w MC Donaldzie, może pocztówke jakaś kupi i gospodarka w mieście ruszy,
Kto ma trochę rozumu ten wie że ten "szerokopasmowy internet" to pułapka. Po pierwsze pozwoli miastu czyli władzy kontrolować jego zawartość i cenzurować treści które będą arbitralnie uznawać za "rasistowskie" "homofobiczne" "szerzące nienawiść" "pornograficzne". Skończy się na tym że zbankrutują prywatni dostawcy a my zostaniemy skazani na miejski internet w którym strona niepoprawna politycznie będzie "rasistowska, homofobiczna, pornograficzna i antysemicka" równocześnie.
Tak czy inaczej dostarczanie internetu jest tak samo absurdalne jak zajęcie się dostarczaniem co dzień rano ciepłego chleba do każdego mieszkania przez straż miejską. Kiedy wy ludzie zrozumiecie że nie od tego jest miasto ! Jak niby ma się rozwijać przemysł czy biznes jak coraz to nowe dziedziny życia przejmuje "państwo" i "miasto" ? Tylko czekać aż powstaną miejskie sklepy, miejskie kwiaciarnie i miejskie stacje benzynowe bo przecież trzeba się "troszczyć" o handel, o transport a i kwiaty poprawiają estetykę. .. .. opanujcie się ! Gdyby tak było zawsze to Elbląga nie było by wcale. Nigdy nie powstałby żaden Schichau czy inny fabrykant.
Po kiego grzyba wam ten stadion ? Mamy wywalić kilkadziesiąt milionów z podatków by bydło w kapturach miało gdzie się bić i ryja drzeć ? Watahy smarkaczy śpiewających i obstawianych przez policję pryszczy wam się zachciało ? Jeszcze raz przypomnę że miasto zamiast wymyślać nowe wydatki powinno w końcu zrozumieć że niepotrzebnie pobrane pieniądze powinno się zwracać podatnikom a nie szukać sposobów by je wydać.