101
11.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za Wikipedią: „ Intuicyjne rozwiązanie problemu korków - budowa dodatkowych dróg i poszerzanie istniejących - okazuje się w analizie naukowej niewłaściwe. W praktyce zachodzi bowiem zjawisko opisane przez paradoks Bressa oraz prawo Lewisa-Mogridge’a. Dodatkowe drogi paradoksalnie zwiększają korki, ponieważ prowadzą do ich intensywniejszego skupienia w najwęższych gardłach systemu. Paradoks Downsa-Thomsona opisuje ponadto, że największy wpływ na redukcję korków ma sprawność publicznego transportu zbiorowego: średni czas przejazdu prywatnym samochodem jest bezpośrednio proporcjonalny do średniego czasu przejazdu komunikacją zbiorową. Z tego powodu działania ukierunkowane na bezpośrednie, miejscowe zmniejszanie kongestii przynoszą krótkotrwały efekt. ”
Gall Anonim (2026.02.11)
A gdzie chłopie (babo) ortografia
taki drobiazg (2026.02.11)
Mogłeś zapisać się do czerwony. Teraz też byś sprzedawał
Róża .M. (2026.02.11)
kiedy połączenie zatorza z S7
(2026.02.11)
Przeczytałem artykuł dwa razy i nie zobaczyłem konkluzji, wyciągniecia wniosków i planu rozwiązania problemu zaniedbań komunikacyjnych w Elblągu od czasu rządów prezydenta Słoniny. W trakcie wywiadów w różnych mediach z prezydentem Missanem nie zauważyłem żadnego planu na najbliższe 10 lat, co jest istotne dla elblążan planujących związać się z tym miastem na dłużej. Nie wiemy 1/ gdzie i czy będą działki budowlane pod budownictwo jednorodzinne 2/ dlaczego bloki wielorodzinne powstają na dalekich przedmieściach zamiast w Śródmieściu, 3/. Dlaczego nie znamy terminów zakończenia Obwodnicy Wschodniej i połączenia ulicy J. P.II z Fromborską.4/ dlaczego kolejny prezydent pozwala ośmieszać się od 20 lat przez rodzinę Majkowskich, właścicieli półhektarowej działki na Placu Konstytucji i parunastu innych prywatnych właścicieli nieruchomości na których od dawna nic się nie dzieje.5/ Brak Centrum miasta.6 / Skoro Ratusz szuka funduszy poprzez sprzedaż wolnych terenów czemu robi to tak nieudolnie i omija Terkawkę, włączenie do miasta okolicznych miejscowości jak Gronowo Górne i Kazimierzowo, czy terenów po bazie PKS na styku Łęczycka. Bema. , tereny przy Lotniczej, tereny na Wyżynnej obok kościoła św. Floriana / od 25 lat są opracowane plany budowy tam osiedla na 150 domków jednorodzinnych, tereny przy ulicy Wschodniej itp, itd..
(2026.02.11)

info

7  
  1
Dziadek Ty chyba na głowę upadłeś. Czy dana dzielnica osiągnęła limit aglomeracji? Fajna fotka sznurek aut. Kiedy pada haslo nowe osiedle wszyscy larum korki... jest szczyt są korki. Grunwaldzka. Bema. Kościuszki. Akurat z Jaru, Zawady czy tego trójkąta Legionów Królewiecka jest kilka ścieżek do pracy. Nie wszyscy huuuurrrraaa na Kościuszki.
(2026.02.11)

info

0  
  7
Przyznasz chyba że publikacja takich artykułów to bzdet. Patrzę przez okno a tam w oddali korek i niemyślący urzędnik wydaje kolejne pozwolenia na budowę. Nie sądzę aby obwodnica ruszyła do 2030.Wiecznie będzie coś stało na przeszkodzie.
(2026.02.11)
Zaniepokojony mieszkaniec dopiero teraz dostrzegł tą elbląską patodeveloperkę? Przecież to od lat postępuje.
(2026.02.11)

info

3  
  2
Przy ulicy księdza Tylutkiego to powinien być zielony skwer z ławeczkami i mini alejkami...
Zdrowy (2026.02.11)

info

6  
  1
Dwa dni temu jechałem z fromborskiej na wysokości Aldi przez królewiecka do świateł że skrzyżowaniem z Piłsudskiego równo 20 minut....
(2026.02.11)