A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Spoko. Pracownicy pracy nie tracą, będą sobie dojeżdżać. Trochę umknie podatków lokalnych. Ale kasą w mieście zostanie. Tu będą mieszkac, pieniądze wydawać, chodzić do knajpy. Bez paniki.
Jeszcze, chwila i Missan będzie zwijał żagle.
Właściciel Hal dostał bata i muzę to go Zmotywuje do remontu. Tak czy owak dobrze.
Elbląg potrzebuje dziś spokojnej, uczciwej rozmowy o przyszłości przemysłu, a nie politycznego szukania winnych. Przerzucanie odpowiedzialności na prezydenta miasta nie rozwiąże żadnego problemu, za to skutecznie osłabi zaufanie społeczne i odstraszy kolejnych inwestorów.
Krytyka ma sens tylko wtedy, gdy opiera się na faktach. A fakty są takie, że decyzja MAAG Gear to efekt globalnych strategii biznesowych, prywatnej infrastruktury i długoterminowych procesów gospodarczych — nie zaniedbań jednego samorządu czy jednej osoby
Nie dziwię sie tym firmą jak maja tu funkcjonować jak miasto nie robi nic by tworzyć im warunki miasto zamiast pomagac otwierać firmy dajace miejsce pracy czego tu najbardziej brakuje to robi pod górkę te miasto wyludni sie calkowicie a odnośnie portu to jest komedia na skalę światową 10 lat temu zapadła decyzja o przekopie mierzeji i uwaga przez 10 lat w porcie nie zmieniło sie nic nie zrobiono żadnej inwestycji juz dawno by port był gotowy zaraz kończą pogłębianie władze miasta porostu maja gdzies to ze miasto sie wyludnia ze młodzi uciekają do prosperujących miast zamiast tego sprzedają każdy wolny kawałek ziemi pod markety i galerie....
Warto trzymać się faktów. Miasto nie jest właścicielem hal ani dźwigów, z których korzysta MAAG Gear - to prywatny majątek, którego samorząd nie może modernizować za publiczne pieniądze. Sama spółka jasno mówi o międzynarodowej konsolidacji produkcji i strategicznej decyzji biznesowej, a nie o „ucieczce” z Elbląga z winy prezydenta. Firma działała tu ponad 20 lat przy tych samych uwarunkowaniach portowych. Szukanie dziś jednego winnego to polityczne uproszczenie, które nie pomoże ani pracownikom, ani miastu
@okkj - Firma MAAG, chociaż nie jest właścicielem budynków, dużo włożyła w remont pomieszczeń chociażby na 4 piętrze budynku A10 ale w dalszym ciągu po każdych opadach są przecieki z dachu. A budynku, prywatna firma, tylko udaje że robi remont dachu i kosi takie pieniądze że szkoda mowic
@Portu nie bylo i nie bedzie - Miasto ma otwierać firmy? Z jakiej choinki się urwałeś? Może jeszcze jakaś komisja egzekucyjna ma chodzić po mieszkaniach i co piątemu nakazywać otwieranie firmy po groźbą kary rozstrzelania?
Kolejny sukces nissana, wcislo i PO. Ale spoko zamiast przemysłu i miejsc pracy wcisną wam kolejne osiedle, w którym mieszkania będą stały puste.
A gdzie 4 port RP Jarosława? Nawet drogi wodnej nie pogłębił tylko siał propagandę. Poseł Krasulski tak dożo dla miasta zrobił co nie. Ciągle wina Tuska.