A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Bo Elbląg to fajne miejsce do życia, .... gorsze do zarabiania. Ale od lat zbliżamy się do Gdańska....
Ludzie, czy ktoś Was zmusza to kupna tych mieszkań? Są chętni, znaczy, że cena jest sensowna. Gwarantuję, że gdy zabraknie klientów cena spadnie. Nie chcesz tu, kupujesz w tańszej lokalizacji. W czym problem?
Radni-bezradni natychmiast powinni podnieść podatek od niezamieszkanych mieszkań 30-krotnie, żeby wymusić ich szybką sprzedaż po racjonalnych cenach. W tej chwili 80% mieszkań od paodeweloperki stoi pusta.
Kiedyś ceny mieszkań były w miarę normalne, ludzie kupowali mieszkania z niedużym kredytem albo za oszczędności lub pożyczyli coś od rodziny, ale banki i deweloperzy nie byli w stanie zarabiać milionów, więc sztucznie napompowali bańkę na rynku nieruchomości, przez co ceny mieszkań są z kosmosu, nie kosztują jak kiedyś np 100 tyś (co i tak jest dużo) - teraz to bez pół miliona nie ma co startować. No ale dzięki temu banki mogą wam sprzedać mieszkanie za 500 tyś (zapłacisz z odsetkami prawie milion!). Deweloper też nie ma oporów przed ustalaniem kosmicznych cen - no bo banki chętnie dadzą kredyt. A do tego pośrednicy nieruchomości przejmują cały rynek wtórny - sprzedajesz - płać 2% prowizji - kupujesz - też płać 2% prowizji. Tyraj całe życie, po to żeby utrzymywać bankierów, deweloperów, pośredników, itp
@usmiechamy się szeroko - Tylko takie nieudaczniki jak ty marudzą ze złe się żyje. Mi nie brakuje, a nawet sporo zostaje.
Nie twoja spraw czy ktoś ma ślub czy nie.
Tylko baran zapłaci tyle kasy za mieszkanie w metropolii elbląskiej xD
10 lat temu Zamieniłem Elbląg na Łomianki i nie żałuję :)
Za taką cenę można w Trójmieście kupić mieszkanie albo w pobliżu na w Straszynie Zukowie itp ceny oscylują do 10 000 za metr
Dalej głosujcie na PIS, a ceny będą podwójne. No dalej!