A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
te mytychowe mieszkania raczej nie stoją. skoro sprzedali te mieszkania koło zsti, to sprzedadzą wszystko. na drugim biegunie mamy elegancką inwestycję kowalska/przymurze. tego nikt nie chce, ciekawe dlaczego ?
Wszyscy mówią, że Elbląg to bieda i nie ma tu żadnych perspektyw. A tymczasem na ulicach tego nie widać, bo pieszochodów coraz mniej, a w komunikacji miejskiej w zasadzie to ludzie starsi, ze zniżkami lub prawem do bezpłatnych przejazdów oraz młodzież szkolna i to głównie dojeżdżająca do szkół z podelbląskich miejscowości. Na parkingach trudno znaleźć wolne miejsce, a samochody to raczej nie "złomy" czy "pełnoletnie" pojazdy. Koszyki z zakupami nie wyglądają na bieda zakupy, a w tych tzw luksusowych knajpach też o wolne miejsce nie tak łatwo. I co dziwne to jakoś nie widać, aby elblążanie (jeszcze zgodnie z ortografią, bo po Nowym Roku już nie) gremialnie byli zatrudnieni w zakładach czy firmach, bo tak w tradycyjnych godzinach dojazdów do pracy ich samochodziki okupują parkingi przydomowe. No chyba, że dzięki dbałości o emerytów to oni są tymi bogaczami. Więc zainteresowanie drogimi mieszkaniami to też nie powinno dziwić i wcale to nie muszą być osoby z Trójmiasta czy innych regionów kraju.
Deweloperzy i banki tak "ładnie" urządzili Polaków, że zamiast móc kupić sobie mieszkanie na kilkadziesiąt tysięcy zł, bo taka jest rynkowa wartość małego mieszkania, to muszą zaciągać dożywotnio kredyty na "miliony" i oddawać większość zarobionych pieniędzy. Nie widzicie tego jak zostaliśmy załatwieni?
Łupienia ludzi ciąg dalszy..
@Sarkastyczny - To zmień miasto gdzie będziesz miał perspektywy, oczywiście to sarkazm.
25 mieszkań - działka... niecały milion - czyli ok 40 000zł/ na mieszkanie... my tych budowniczych bardzo podziwiamy, to nie budawlańce to lichwiarskie żydki, jeśli te ceny przebiły suit, to tylko patrzeć jak on im na łeb spednie I ustabilizuje te ceny, czego życzę zainteresowanym mieszkańcom.
@Biedniaczek lewaczek - Nie do końca się z tym zgadzam, mamy w Elblągu mało salonów samochodowych, my aby kupić nowe autko musieliśmy czekać ponad dwa miesiące na odbiór nowego i niestety eksploatować naszego wysłużonego kilkulatka, po drugie wakacje, ,, Bogacze" jak Pan mówi jeżdżą do Australii USA, Kanady a niestety większość z nas musi zadowalać się wakacjami na Karaibach, Tanzanii (Zanzibar dla większości - bo większość była ale nie wiedzą że to Tanzania), czy też biedniejsi posiłkują się Maltą ewentualnie Chorwacją bo budżet się nie spina. I to w dodatku raz lub dwa w roku co u niektórych. Także wcale nie jest tak różowo jak opisujesz ale tu żyjemy i ciągniemy ten swój wózek z mozołem jak widać, każdy jak potrafi.
Ceny szokują, ale to co robią kombinatorzy fliperzy itp to jest tego efekt taki jak widać. Kupili mieszkania po 5 sprzedają za 11.
ludzie kupują, to deweloperzy korzystają, kupują działki w centrum za cenę dwóch mieszkań, (na tamte czasy) Neonowa point - a później sprzedają mieszkania po wystrzelonych cenach.
Jazgot jazgotem ale tam jest ryzyko zalania