69
13.11.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Raptem 5 zł więcej ale i tak mniej jak np. w Ostródzie i innych miejscowościach z naszego elbląskiego regionu. Trzeba segregować a nie tylko wyrzucać wszystko jako zmieszane. No i ten gruz i opony i farby notorycznie podrzucane pod śmietniki.
okkj (2025.11.13)
Elbląg to jest wiocha zabita dechami... - ''jaki prezydent takie i miasto''... a zarząd za karę dostanie pewnie kasę na podwyżkę i koniecznie premię na święta a co tam się przejmować ludność zapłaci.
(2025.11.13)

info

8  
  2
Było do przewidzenia, gdyż jak można przypuszczać niechlujstwo w zabezpieczeniu Sortowni jest powodem podwyżki przez Radnych ???
Kondek (2025.11.13)

info

8  
  2
Uśmiechamy się brygada...
(2025.11.13)

info

7  
  2
Trudno, ale co mają powiedzieć ci co przed domem nie mają śmietników, ani skrzynki na listy po kilkunastu latach zamieszkiwania. Czyli my naiwni płacimy za nich.
(2025.11.13)

info

3  
  0
Guzik prawda że my tacy tani Mieszkam w Elblągu czynsz 1450zl 3 osoby 55m2 W Gdańsku córka podobne mieszkanie 770 Morena Tu zawsze będzie bieda w tej prowincji
(2025.11.13)

info

6  
  2
Jeżeli ja mieszczę moje śmieci w pojemniku, a mój sąsiad zapełni pojemnik i dodatkowo wystawi 3 wory śmieci - to dlaczego mam płacić tyle samo (oba pojemniki 120L). Zostawcie mu te 3 wory, a nie wszystko zabieracie.
(2025.11.13)

info

5  
  0
Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządyHien nad osłami. " - Arystoteles. Państwa demokratyczne opierają swoją legitymizację na zasadzie, że władza pochodzi od ludu. Oznacza to, że obywatele, uczestnicząc w wyborach, przekazują wybranym przedstawicielom mandat do działania w ich imieniu. Czy obywatel, który nie głosował, faktycznie udzielił komuś prawa do reprezentowania swojej woli? W relacjach między ludźmi obowiązuje zasada zgody. Aby adwokat mógł kogoś reprezentować, potrzebne jest pisemne pełnomocnictwo; aby lekarz mógł wykonać zabieg, pacjent musi wyrazić zgodę; aby zawrzeć umowę, konieczne jest porozumienie stron. W sferze politycznej przyjęto, że brak zgody — wyrażony przez absencję wyborczą — staje się równoznaczny z akceptacją decyzji większości. Jeśli dana osoba nie udzieliła takiego upoważnienia — bo nie głosowała — nie sposób uzasadnić, że ktoś inny może występować w jej imieniu. Ten dylemat rozwiązano w sposób czysto techniczny: wprowadzono zasadę większości: decyzje polityczne mają moc wobec wszystkich, niezależnie od tego, czy ktoś głosował, czy nie. W efekcie powstałSystem, który z zewnątrz przypomina demokrację, lecz w istocie funkcjonuje jak mechanizm przymusowejReprezentacji oparty na instytucjonalnym automatyzmie. Wielu obywateli czuje się dziśReprezentowanych bez swojejZgody — jakby „podpisani” pod umową, której nigdy nie czytali.
tyle (2025.11.13)

info

2  
  0
Brygada!, uśmiechnijcie się, a później na żurek z ziobro i drugie danie z rosnącego bezrobocia, a na deserek 20 gospodarka świata. Jest cudownie i fajnie, a będzie jeszcze lepiej. Każdemu życzę zdrowia, a szczególnie tego onkologicznego, bo jak nie daj Boże zdrowie nie dopisze, to zapisy już na przyszły rok.
Uśmiechnięty od ucha do ucha (2025.11.13)

info

10  
  3
no tak naszym kosztem zuo musi odrobić straty
agsge (2025.11.13)

info

3  
  1