Unijne środki na elbląską turystykę

34
21.10.2025
Unijne środki na elbląską turystykę
Elbląg otrzymał 855 174,14 zł dofinansowania na realizację projektu „Rozwój publicznej oferty turystycznej w Elblągu”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021–2027

Cel projektu:

Rozwój publicznej oferty turystycznej w Elblągu poprzez remont i doposażenie przystani kajakowej MOSiR przy ul. Radomskiej 5 oraz wyposażenie trzech miejsc obsługi rowerzystów (MOR) przy ul. Sybiraków, Stawidłowej i Kościuszki w samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Dodatkowo na MOR przy ul. Kościuszki zostanie zamontowany monitoring.

W ramach projektu zostaną wykonane m.in.:

• remont i wyposażenie pomieszczeń przystani (m.in. szatni, toalet, siłowni, sali sportowej i basenu ćwiczeń),

• instalacja nowoczesnego oświetlenia LED i systemu monitoringu,

• wymiana pokrycia dachowego i remont tarasu,

• montaż 3 solarów i 8 paneli fotowoltaicznych z magazynem energii,

• poprawa dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (płytki ostrzegawcze),

• nowe wyposażenie i sprzęt sportowo-rekreacyjny.

 

Kto skorzysta?

Z efektów projektu korzystać będą turyści z regionu, całej Polski, turyści zagraniczni oraz mieszkańcy Elbląga.

 

Efekty:

Nowoczesna i bezpieczna infrastruktura turystyczna, lepszy standard obiektów, wsparcie dla turystyki aktywnej oraz większy komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Wartość projektu: 1 554 379,52 zł

Dofinansowanie z UE: 855 174,14 zł (85% kosztów kwalifikowanych)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021–2027 z udziałem środków budżetu państwa.

inf. UM Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wreszcie Elbląg otrzymuje środki unijne. Jak się chce, to się ma. Brawo panie Prezydencie!!!
(2025.10.21)
Czyżby kumple od Tuska nie potrzebowali juz na jachty oraz na kluby swingers?
Polak Wyborca (2025.10.21)
Niestety skuteczność zdobywania tych środków jest stosunkowo niska licząc to jako stosunek liczby zwycięskich postępowań do liczby wszystkich postępowań w których EM Elbląga bierze udział dla pozyskania środków finansowych
(2025.10.21)
Pracownicy GE też będą walczyli strajkiem w dniu 22.10.2025 o dofinansowanie swoich pensji. Czy mieszkańcy Elbląga udzielą im wsparcia w ich walce i czy uznają ten strajk za słuszną sprawę?
(2025.10.21)
Środki płyną szerokim strumieniem - na wentyle do rowerków wystarczy..... a matołki się cieszą.
(2025.10.21)
Kolej Nadzalewowa ● Wieża widokowa na Górze Chrobrego i w ogóle rewitalizacja Góry Chrobrego ● Rewitalizacja Gęsiej Góry ● Rejsy po rzece Elbląg ● Tramwaje wodne do Tolkmicka, Fromborka, Krynicy Morskiej, Gdańska
(2025.10.21)
Kolejne przepalone pieniądze, które pochłonie rodzima biurokracja
(2025.10.21)

info

12  
  4
Co to za głupi pomysł z wieżą widokową na GCh. Wieże widokowe buduje się w miejscach, gdzie coś, np. drzewa zasłania widok. To, że wejdziesz na "gołym" szczycie nawet 10 m wyżej twoich wrażeń widokowych nie poprawi ani o jotę. Jeżeli już budować wieżę, to np. na górze Belweder w Bażantarni, gdzie stała przed wojną. To by miało większy sens.
(2025.10.21)
Wciąż narzekacie i wciąż rządzą w Elblągu ci sami. Rządy się zmieniają, a tutaj albo esbecja albo ich synalkowie. A wy wciąż zdziwieni, że kasa ginie.....
(2025.10.21)
@Polak Wyborca - to już jest żałosne że za każdym razem używacie jednego nazwiska, by w ten sposób torpedować działania jakie podejmuje UM. zacznij człowieku wypowiadać się po swojemu a nie poprzez przekaz dnia.
(2025.10.21)