Chcą opracować dokumentację na miejsca postojowe przy Dąbka

17
10.10.2025
Chcą opracować dokumentację na miejsca postojowe przy Dąbka
Miejsca postojowe mają powstać od targowiska do skrzyżowania z Pionierską. Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Dwóch chętnych zgłosiło się do przygotowania dokumentacji projektowej budowy miejsc postojowych po obu stronach ul. Dąbka. Miasto na to zadanie chce przeznaczyć niespełna 107 tys. zł. Przedstawione oferty przekraczają tę kwotę.

Wyłonionego w przetargu wykonawcę czeka opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej "budowy miejsc postojowych wzdłużnych w obrębie pasa drogowego po obu stronach ul. Dąbka". Mowa o odcinku tej ulicy od wjazdu na Targowisko Miejskie do skrzyżowania z ul. Pionierską. Zatoczki parkingowe powinny pomóc rozładować ruch aut szczególnie w dni targowe.

W przygotowanej dokumentacji należy uwzględnić roboty towarzyszące, czyli przebudowę istniejącego chodnika i ścieżki rowerowej; dostosowanie, przebudowę i rozbudowę elementów odwodnienia drogi; zabezpieczenie i przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej; zmianę i odnowienie elementów organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego; zagospodarowanie zieleni i elementy małej architektury.

Oferty złożyły firmy NEOX sp. z o.o. z Gdańska (niespełna 172 tys. zł brutto) i Tomasz Wojtanowski Obsługa Inwestycji Budowlanych z Elbląga (nieco ponad 257 tys. zł brutto).

Kryteria brane pod uwagę w przetargu to cena (60 proc.) i doświadczenie projektanta branży drogowej (40 proc.). Zwycięzca przetargu będzie miał pół roku na przygotowanie dokumentacji.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oni się dobrze czują w tym UM?
że co? (2025.10.10)

info

17  
  5
Tam jest miejsce w ogóle? Jak oni sobie to wyobrażają...
(2025.10.10)

info

7  
  7
Dosyć tego! Jedyne skrawki zieleni wzdłuż drogi robią na parking. Ktoś tam myśli? Jak targowisko chce mieć miejsca to niech zrobi swój parking. Ul. Dąbka w tym miejscu stanie się jednym wielkim parkingiem!
STOP (2025.10.10)

info

26  
  7
Spokojnie, Elbląg dokumentacjami stoi. Pomysł lekko głupawy bo parking już jest koło Shella tylko sprzedany za drobne a mozna by na przykład odkupić i trochę uporządkować co wyszło by pewnie taniej i bezboleśnie dla okolicy
Zielarski (2025.10.10)
To tylko dokumentacja, Elbląg tym stoi.
(2025.10.10)

info

5  
  4
@Zielarski - masz rację
(2025.10.10)
To jest wyraźne działanie na rzecz lobby handlarzy z targowiska. To już estetyka miasta się nie liczy? Dąbka będzie jednym wielkim parkingiem. Kto to w ogóle wymyślił?!
uśmiechnijmy się (2025.10.10)

info

10  
  7
Uwielbiam te słowa opracować dokumentację-:))))
(2025.10.10)

info

5  
  2
Jak miały by powstać miejsca parkingowe, przecież te stare dziadki jak wyjeżdżają z rynku to wymuszają i stwarzają zagrożenie, a mieli by jeszcze np. tyłem wyjeżdżać z parkingu prosto na płk. Dąbka. Słabo to widzę, jak brakuje miejsc to niech zmniejszą upadły były ruski rynek i tak połowa szczęk stoi pusta
Mieszkaniec . (2025.10.10)
@Mieszkaniec . - Też będziesz starym sklerotycznym dziadem więc pisz z sensem
(2025.10.10)