33
06.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Bardzo dobrze, że ten temat w końcu zaczął być tematem o zasięgu ogólnopolskim, rozwiązania dot. ograniczenia sprzedaży alkoholu powinny obowiązywać w całym kraju, a nie, że każda gmina czy miasto sama sobie ustala przepisy. Alkoholizm to jeden z największych, jak nie największy problem dotyczący nas wszystkich, który dodatkowo pociąga za sobą kolejne problemy: bezrobocie, kradzieże, gwałty, bezdomność, narkomanię, rozboje, pobicia, wypadki... wymieniać można bez końca.. każda władza, która nie próbuje zmniejszyć skali tego problemu ma na rękach krew tych ofiar..
(2025.10.06)

info

14  
  6
Jestem jak najbardziej za ograniczeniami sprzedaży alkoholu, bo nowe monopolowe powstają jak grzyby po deszczu, pijaństwo rośnie na potęgę, a chyba każdy ma w najbliższej rodzinie jakiś przypadek tragedii związanej z alkoholizmem, mylę się?
(2025.10.06)

info

19  
  7
Wielu problemów dzieci z zespołem alkoholowym można by było uniknąć gdyby nie było przyzwolenia na picie w tym narodzie. A potem płacz, że dziecko jest nadpobudliwe albo ma problemy w szkole, ludzie otrzeźwieć już czas. żaden terapeuta nie pomoże waszym dzieciom jak będziecie pić
abstynent (2025.10.06)

info

13  
  3
@echo - No i!? Tak od 1955 roku "nawalczyli", że znakomita większość Szwedów, szczególnie na "zadu*#×ch pędzi bimber. Jeśli tylko wybiorą się na jakiś prom do innego kraju, gdzie alkohol jest tańszy, to co drugi słania się na pokładzie na nogach, bynajmniej nie z powodu sztormu. Jest cały biznes organizowania 1no, 2wu dniowych wypadów statkami i promami do miejsca ze zdjęcia!
Czyż nie? (2025.10.06)
@echo - O masz Ci los. A potem Szwed stoi w długiej kolejce jak Polacy za papierem toaletowym w PRL. Bo wie kiedy ma okienko pogodowe do zakupu alkoholu. Wielkie mi halo po prostu brak wolności i tyle na temat. Podwyżki akcyzy nie podpisał nowy Prezydent bo wrzucił to do koszyka podnoszenia podatków. Model Szwedzki wywoła u nas zamieszki i bunt społeczny.
(2025.10.06)
@echo - Skandynawia co jak dostęp do alkoholu widzi w Polsce to są zachwyceni. Bardzo to wygodne. Niepalący powiedzą a niech paczka kosztuje 50PLN. A niepijący dodadzą niech butelka wódki kosztuje 100PLN.
(2025.10.06)
Wielu, którzy się tak tutaj mądrzą, nie byłoby nawet na świecie gdyby nie trochę procentów. Niech porozmawiają ze swoimi rodzicami!
Czyż nie? (2025.10.06)

info

3  
  8
Niby prezes abstynentów, a już w pierwszych zdaniach zaczyna o procentach. Nie ufam.
KapitanSzyderca (2025.10.06)

info

3  
  4
Dzieci w Polsce uczą się "Moja wina, moja wina.. ". Potem piją z poczucia winy
Kato pislamy (2025.10.06)

info

6  
  3
Od tego akurat są ustawy. Martwe prawo, kiedy firmy alkoholowe bombardują pięknymi reklamami. Leszek to Leszek tamto. Warkę w dłoń. Janosik biega ze skrzynkami Tatry etc. Podobnie z hazardem. Informacja o wspieraniu polskiego sportu i lecą bukmacherzy w tematem. Jeżeli wszyscy mają być silni, świadomi, mieć wolę i nie ulegać wpływom reklamować możemy śmiało zacząć silne leki psychotropowe - wesołymi ludźmi - wczoraj byłem nie do życia zażyłem to i tamto i jestem szczęśliwy. Zdziwiłbyś się ile osób codziennie rano przyjmuje dawkę Prozac, Xanax. Bez tego nie ruszą z wyra. Co nie znaczy, że boost mają temu dawać reklamy.
(2025.10.06)