76
01.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Energetyka to skomplikowana sprawa. Zastąpienie elektrowni węglowych to ważny krok w kierunku bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości. Istnieje kilka możliwości, które mogą pomóc w tym procesie: 1.Odnawialne źródła energii - takie jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna i geotermalna, biogazownie itd. Są one coraz bardziej opłacalne i ekologiczne, a ich rozwój pozwala na stopniowe odchodzenie od węgla. 2.Energia jądrowa - choć budzi kontrowersje, jest to stabilne źródło energii, które nie emituje dwutlenku węgla. Nowoczesne reaktory mogą być bezpieczniejsze i bardziej efektywne. 3.Magazynowanie energii - rozwój technologii magazynowania energii, np. baterii, pozwala na lepsze zarządzanie energią z odnawialnych źródeł i zapewnia stabilność dostaw. 4.Efektywność energetyczna - poprawa efektywności w sektorze przemysłowym, budynkach i transporcie zmniejsza zapotrzebowanie na energię, co ułatwia odchodzenie od węgla. Można przestarzałe elektrownie węglowe zastąpić lub ograniczyć ich działanie do minimum. Wymaga to mądrego działania i wieloletniego planu zwanego czasami bezpieczeństwem energetycznym kraju.
Czy (2025.09.01)
Nie budujmy elektrowni jądrowych bo TAKIE niebezpieczne. Mówią nawiedzeńcy nie wiedzący, że w pobliżu mamy 8 (osiem) aktywnych działających elektrowni atomowych. Dalej bądźmy zacofani. WSTYD
Netkot (2025.09.01)

info

4  
  2
XXI wiek a w Polsce nadal gusła i zabobony
(2025.09.01)

info

3  
  7
@Czy - Zapytaj AI o CO2."wzór na fotosyntezę wygląda następująco: 6 CO₂ + 6 H₂O + energia świetlna → C₆H₁₂O₆ + 6 O₂. Proces ten przekształca dwutlenek węgla i wodę w glukozę (cukier) i tlen, wykorzystując do tego energię świetlną". Bez CO2 pomrzemy bez tlenu!!!
Kiedy zakumacie (2025.09.01)
Tak tęsknię za węglem jestem z ciemnogrodu mieszkam w mieście nigdy nie przeszkadzał mi dym i zapach z komina, więc tak wolałbym palić węglem niż mieć wiatrak pod oknem. No chyba że otworzymy fabryki będziemy produkować wiatraki, będziemy je stawiać i z nich korzystać, a zapomniałem gdzie produkować jak rudy wszystko sprzedał
(2025.09.01)
Przyjadą budować to zorganizować wielki protest, zastawić wjazd i cześć
(2025.09.01)

info

5  
  1
We Francji już zaczęli demontaż wiatraków ze względu na szkodliwość dla środowiska przyrody i ludzi
(2025.09.02)
A minister Środowiska chce je jeszcze stawiać w lasach.....500 ton betonu wylać do ściółki i mielić ptaki !!! Boże widzisz i nie grzmisz
(2025.09.02)
Czy obecnie ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że te wiatraki to jeden wielki pic na wodę i kolejny sposób na dojenie kasy? Ktoś myśli, że to ekologiczne źródło energii? Przecież na postawienie takiego jednego wiatraka zużywa się tyle surowców, materiałów, betonu, stali oraz tyle energii - prądu pochodzącego z węgla, że taki wiatrak przez całą swoją żywotność nie wyprodukuje tyle energii, żeby nawet zwrócił się "koszt" jego wyprodukowania. O negatywnych skutkach mieszkania, pracowania, hodowli, chowu i życia zwierząt w pobliżu takich wiatraków to już nawet nie wspomnę.
(2025.09.02)

info

6  
  1
Ireneusz Kulka - prezes korporacji EDP która ma stawiać te wiatraki powiedział: "Polacy płacą za mało za prąd. Jeśli OZE w Polsce ma się rozwijać, musimy płacić więcej". Także ten teges, ręka do góry kto uważa, że jak nastawiamy sobie wiatraków to będziemy mieć tańszy prąd.
(2025.09.02)

info

3  
  1