A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Brutus - Zła wola czy ignorancja, żeby powielać kłamstwa Onetu. Traumę trzeba jakoś próbować leczyć. Pan Nawrocki wygrał pomimo hejtu, kłamstw i wielkiej przewagi mediów rządów i niemieckich. Rekord świata 2 godzinny prezydent pan Rafał Trzaskowski. Kto wierzy w brednie, że 20 letni student może wprowadzić do Grand Hotelu swoje prostytutki. Tylko idiota. Druga sprawa jakby był wielkim mafiosem w tak młodym wieku, to po co mu praca w muzeum. Ktoś inny by na niego pracował. Ale po co myśleć, jak nienawiść mi wszystko zasłania.
oba byly przeniesione
Budynek przy ul. Warszawskiej 53 został przeniesiony z ul. 12-go Lutego w 2010 r. (https://www.portel.pl/wiadomosci/przeprowadzka-na-wyspe-spichrzow/41151). Budynek na zdjęciu to willa przedwojennego armatora, która stała tam i uległa pożarowi. Na przełomie 2009 i 2010 r. dzięki środkom unijnym obiekt został odrestaurowany i utworzono w nim Centrum Współpracy Transgranicznej, które pierwotnie zostało przekazane ZHP w Elblągu. Następnie swoją siedzibę miało tam Stowarzyszenie Elbląg Europa, które prowadziło projekty obywatelskie, edukacyjne i kulturalne m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat Europejski w ramach Programu Erasmus, Festiwal Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa.
A budynek przeniesiony z 12-go Lutego widać w tle. Ma on też ciekawą historię, np. przez długie lata ubiegłego wieku, był on siedzibą Ogniska Baletowego, prowadzonego przez elbląską Szkołę Muzyczną pod wybitnym kierownictwem Józefa Karpińskiego.
Codziennie ktoś może się połamać bo w ścislym centrum miasta chodniki od 50 lat nie widzialy remontu (np Królewiecka albo Rycerska). Wygladają jak w Bangladeszu, dziury na każdym kroku, garby i fale dunaju, brakujące plyty, no gorzej niż w glebokim PRLu a oni beda remontowac kamienice na obrzeżu miasta... farsa
Dlaczego zarząd Portu sam sobie nie wyremontuje budynku?
Jaki czynsz będa płacić za budynek po takich inwestycjach?
Jakie kożyści z udostępniania lokali bedzia miało miasto po 10 latach?
Zarząd Portu powinien być w nowym biurowcu w Porte Mare jako wizytówka miasta portowego.... po co wydawać kasę na remont starego historycznego budynku???? czy widzą Elblążanie logikę?
Zapraszam na ul. Zamkową! Nie dość, że krzywy chodnik wzdłuż ZSTI, to drzewa niepielęgnowane, że niedługo trzeba będzie się czołgać. Należałoby zmienić nazwę tej ulicy z Zamkowej na Pokorną, bo nie możesz na niej iść z uniesioną głową.