18
02.06.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Brutus - Zła wola czy ignorancja, żeby powielać kłamstwa Onetu. Traumę trzeba jakoś próbować leczyć. Pan Nawrocki wygrał pomimo hejtu, kłamstw i wielkiej przewagi mediów rządów i niemieckich. Rekord świata 2 godzinny prezydent pan Rafał Trzaskowski. Kto wierzy w brednie, że 20 letni student może wprowadzić do Grand Hotelu swoje prostytutki. Tylko idiota. Druga sprawa jakby był wielkim mafiosem w tak młodym wieku, to po co mu praca w muzeum. Ktoś inny by na niego pracował. Ale po co myśleć, jak nienawiść mi wszystko zasłania.
bra (2025.06.03)
oba byly przeniesione
(2025.06.03)
Budynek przy ul. Warszawskiej 53 został przeniesiony z ul. 12-go Lutego w 2010 r. (https://www.portel.pl/wiadomosci/przeprowadzka-na-wyspe-spichrzow/41151). Budynek na zdjęciu to willa przedwojennego armatora, która stała tam i uległa pożarowi. Na przełomie 2009 i 2010 r. dzięki środkom unijnym obiekt został odrestaurowany i utworzono w nim Centrum Współpracy Transgranicznej, które pierwotnie zostało przekazane ZHP w Elblągu. Następnie swoją siedzibę miało tam Stowarzyszenie Elbląg Europa, które prowadziło projekty obywatelskie, edukacyjne i kulturalne m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat Europejski w ramach Programu Erasmus, Festiwal Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa.
(2025.06.03)
A budynek przeniesiony z 12-go Lutego widać w tle. Ma on też ciekawą historię, np. przez długie lata ubiegłego wieku, był on siedzibą Ogniska Baletowego, prowadzonego przez elbląską Szkołę Muzyczną pod wybitnym kierownictwem Józefa Karpińskiego.
Stefan Patera (2025.06.03)

info

1  
  0
Codziennie ktoś może się połamać bo w ścislym centrum miasta chodniki od 50 lat nie widzialy remontu (np Królewiecka albo Rycerska). Wygladają jak w Bangladeszu, dziury na każdym kroku, garby i fale dunaju, brakujące plyty, no gorzej niż w glebokim PRLu a oni beda remontowac kamienice na obrzeżu miasta... farsa
(2025.06.04)
Dlaczego zarząd Portu sam sobie nie wyremontuje budynku? Jaki czynsz będa płacić za budynek po takich inwestycjach? Jakie kożyści z udostępniania lokali bedzia miało miasto po 10 latach?
stary piekarczyk (2025.06.04)

info

3  
  0
Zarząd Portu powinien być w nowym biurowcu w Porte Mare jako wizytówka miasta portowego.... po co wydawać kasę na remont starego historycznego budynku???? czy widzą Elblążanie logikę?
porcik (2025.06.04)

info

2  
  0
Zapraszam na ul. Zamkową! Nie dość, że krzywy chodnik wzdłuż ZSTI, to drzewa niepielęgnowane, że niedługo trzeba będzie się czołgać. Należałoby zmienić nazwę tej ulicy z Zamkowej na Pokorną, bo nie możesz na niej iść z uniesioną głową.
Poinformowany (2025.06.05)