Wybrany wątek opinii
Budynek który przeniesiony był 20 lat temu wymaga nakładów ponad 600 tyś na remont?
Do moderacji
Odpowiedz
14
0
Haha masz odpowiedz
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Przeniesiony byl ten, ktory stoi obok a dzis jest tam Mlodziezowy Dom Kultury
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
oba byly przeniesione
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
Budynek przy ul. Warszawskiej 53 został przeniesiony z ul. 12-go Lutego w 2010 r. (https://www.portel.pl/wiadomosci/przeprowadzka-na-wyspe-spichrzow/41151). Budynek na zdjęciu to willa przedwojennego armatora, która stała tam i uległa pożarowi. Na przełomie 2009 i 2010 r. dzięki środkom unijnym obiekt został odrestaurowany i utworzono w nim Centrum Współpracy Transgranicznej, które pierwotnie zostało przekazane ZHP w Elblągu. Następnie swoją siedzibę miało tam Stowarzyszenie Elbląg Europa, które prowadziło projekty obywatelskie, edukacyjne i kulturalne m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat Europejski w ramach Programu Erasmus, Festiwal Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa.
Do moderacji
Odpowiedz
5
0