UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Budynek przy ul. Warszawskiej 53 został przeniesiony z ul. 12-go Lutego w 2010 r. (https://www.portel.pl/wiadomosci/przeprowadzka-na-wyspe-spichrzow/41151). Budynek na zdjęciu to willa przedwojennego armatora, która stała tam i uległa pożarowi. Na przełomie 2009 i 2010 r. dzięki środkom unijnym obiekt został odrestaurowany i utworzono w nim Centrum Współpracy Transgranicznej, które pierwotnie zostało przekazane ZHP w Elblągu. Następnie swoją siedzibę miało tam Stowarzyszenie Elbląg Europa, które prowadziło projekty obywatelskie, edukacyjne i kulturalne m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat Europejski w ramach Programu Erasmus, Festiwal Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa.


Anuluj