Jeden chętny na modernizację zabytku przy Warszawskiej

18
02.06.2025
Jeden chętny na modernizację zabytku przy Warszawskiej
2 czerwca to termin otwarcia ofert na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlanych dotyczących zabytkowego budynku przy Warszawskiej 55. Docelowo ma się tam przenieść Zarząd Portu Morskiego w Elblągu.

Jedyną ofertę w tym postępowaniu złożyła elbląska firma BiT Dariusz Brodziak. Zaproponowała realizację zadania za niespełna 695 tys. zł. Według komunikatu na platformie zakupowej miasta, samorząd chce przeznaczyć na to zadanie 645 tys. zł. Teraz nad zaproponowaną ofertą pochylą się urzędnicy.

Przypomnijmy. Zadania czekające na wykonawcę to m. in. inwentaryzacja obiektu, opracowanie programu prac konserwatorskich i projektu budowlanego, wykonanie przedmiaru i kosztorysów robót, uzyskanie zgód i pozwoleń oraz przeprowadzenie szeregu robót budowlanych, w tym remontu pomieszczeń.

Przypomnijmy, że o nowej siedzibie Zarządu Portu Morskiego pisaliśmy jako pierwsi we wrześniu zeszłego roku. Ma nią zostać budynek przy ul. Warszawskiej 55, w którym przez lata działały organizacje pozarządowe, m.in. stowarzyszenie „Elbląg Europa”. Miasto rozwiązało jednak umowę najmu, przekazując stowarzyszeniu na jego działalność inną siedzibę (przy ul. Kosynierów Gdyńskich), a w to miejsce chce przenieść siedzibę Zarządu Portu Morskiego, działającą od lat przy ul. Portowej.

Zamawiający przewiduje trzy miesiące na przygotowanie dokumentacji, a następnie kolejne trzy miesiące od daty uzyskania pozwolenia na budowę na wykonanie prac.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A kto wyremontuje budynek na ulicy portowej zdewastowany z wieloletnimi zaniedbaniami, czego winny jest Zarząd Portu???
(2025.06.02)
GOSIA pierwsza dama pół godzinna haaaaa
swexweacew (2025.06.02)

info

11  
  14
? Kto
(2025.06.02)
Budynek który przeniesiony był 20 lat temu wymaga nakładów ponad 600 tyś na remont?
(2025.06.02)
Haha masz odpowiedz
Inc (2025.06.02)
Nie widzę powodu, by gratulować Nawrockiemu ponieważ ukrył prawdę bojąc się jej.... Dyzmę też wybrali na prezesa banku zbożowego !
(2025.06.02)
Ja tam Dyzmie nie zazdroszczę, - chcieli go, to go wybrali, przynajmniej z kobitkami umiał sobie dobrze radzić I nie musiał się bawić w sutenera I dzrzewo do lasu wozić. , a I w mordę jak trzeba to wiedział gdzie iść I komu dołożyć- cuś jeszcze chcesz wiedzieć
Brutus (2025.06.02)
Jaki Zarząd - taki budynek - nie ma lepszej kpiny jak ta. Wydano setki milionów na inwestycję - a Urząd Miasta pokazuje nam wciąż jakie ma podejście do budowy lv portu w Elblągu, jakie środki z budżetu przeznacza co roku na to zadanie, Tolkmicko, Frombork - wyprzedziły Elbląg w czasie o lata świetlne, ale cuż widać, że włodarzom to też lata.
Widzę ciemność (2025.06.02)
Przeniesiony byl ten, ktory stoi obok a dzis jest tam Mlodziezowy Dom Kultury
(2025.06.02)
@Widzę ciemność - No CÓŻ bez portu, ani rusz
Dla jasności (2025.06.03)