Sprzątanie z lądu i wody

16
11.04.2025
Sprzątanie z lądu i wody
25 kwietnia (piątek) już po raz czwarty Partnerstwo Zawodzie nie zawodzi wraz z mieszkańcami dzielnicy (i nie tylko) planuje wyczyścić fosę staromiejską w Elblągu. Start o godz. 9.30 przy Domu pod Cisem (ul. Stawidłowa 3).

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w akcji społecznej "Czysta Fosa". To wydarzenie, które odbywa się już po raz czwarty, ma na celu zintegrować mieszkańców elbląskiego Zawodzia oraz oczyścić fosę z zalegających odpadów i nieczystości. Chętni będą mogli sprzątać również z kajaków. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa Grupy Wodnej.

Inicjatywa cieszy się dużą popularnością. Z roku na rok uczestników jest więcej. Oprócz szczytnego celu jest to również czas na integrację i poznanie nowych ludzi.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 zbiórką organizacyjną przy Domu pod Cisem (ul. Stawidłowa 3). Po sprzątaniu (godz. 10.00-12.00) uczestnicy zostaną zaproszeni na grilla na dziedzińcu Domu pod Cisem oraz do posłuchania opowieści popularyzatora wiedzy historycznej o Elblągu, Juliusza Marka, na temat dziejów Zawodzia .

ESWIP

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To świetna inicjatywa i chwała pomysłodawcom, organizatorom oraz uczestnikom. Ale czy przypadkiem nie jest to wyręczanie służb miejskich w ich statutowych obowiązkach?
(2025.04.11)
To nie jest przypadkiem nieodpłatne świadczenie usługi na rzecz urzędu miasta?
(2025.04.11)
Więźniów można zaangażować zamiast szkół
tak hm (2025.04.11)

info

9  
  3
Tam jest potrzebny ciężki sprzęt aby usunąć zalegające w wodzie różne odpady. Może kiedyś władze tej wioski wezmą się za fosę, aby zrobić z niej atrakcje. A mostek w pobliżu szkoły to dramat
Janusz z Elbląga (2025.04.11)

info

11  
  1
Co jeszcze mają dla Ciebie zrobić jako mieszkańca, który najchętniej by tylko stał i patrzył jak wszyscy w koło Ciebie biegają, żeby miasto było piękne?
KapitanSzyderca (2025.04.11)
Świetna inicjatywa; wkońcu to nasze miasto imusimy o nie dbać. Ale niewszystko można zrobić w kaloszach i rękami. Niektóre prace wymagją sprzętu. Może któraś z firm zechce dołączyć?
bluselka (2025.04.11)

info

8  
  1
@KapitanSzyderca - Przepraszam, czyli mieszkańcy mają sprzątać ulice i chodniki, wywozić nieczystości, malować pasy na asfalcie? A może to Ty reprezentujesz te instytucje które za to w mieście odpowiadają i biorą za to wynagrodzenie?
(2025.04.11)
Brzegi Wyspy Spichrzów na wysokości Strażniczej, leżą stare opony i inne śmieci.
(2025.04.11)

info

4  
  0
Ręka Ci odpadnie jak podniesiesz papierek, który jakiś niechluj wyrzucił? Odróżniasz codzienne sprzątanie przez dedykowane służby od akcji społecznej zorganizowanej przez miasto, której bardziej celem jest integracja mieszkańców w szczytnym celu? Coroczne Sprzątanie Świata też uważasz za wykorzystywanie? Tu nikt nie karze malować pasów na asfalcie. Czy jesteś z tych, którzy wywalają zużyte opony pod czyjś płot albo przy drodze, bo przecież nie będziesz ich woził do wyznaczonego punktu pomimo, że raz do roku można oddać za darmo?
KapitanSzyderca (2025.04.11)
Teraz bedzie licytowanie sie na wieksza wrażliwość i kto na czyich plecach promuje sie na tym sprzataniu. Ja bym zalecał aby po prostu wszyscy którzy mogą zakasali na ten czas rękawy i posprzatali. Organizatorzy też się chyba włłączą ?
(2025.04.11)

info

5  
  0