Galeria pod psem i kotem (Odc.422)
Kolendra to śliczna suczka w wieku ok. 6 miesięcy. Trafiła do naszego schroniska razem ze swoim bratem, który znalazł już dom. Psiaki nie miały łatwego startu. Przez pierwsze miesiące życia mieszkały ze starszą osobą, która nie była w stanie sprostać opiece nad nimi. Kolendra to naprawdę cudowna iskierka. Radosna, ufna, niewinna, towarzyska i spragniona poznawania świata. Wiele trzeba jej jeszcze pokazać, wiele nauczyć. Niech nie czeka dłużej na ten nowy, piękny życiowy rozdział.
Gin i Tonik zostali znalezieni wśród śmieci przez pracowników ZUO. To przeurocze, około 3-miesięczne kociaki. Są w pełni samodzielne i korzystają z kuwety. Tonik to odważny i pewny siebie chłopak, któremu zabawa nigdy się nie nudzi. Jest ciekawski i uwielbia odkrywać nowe miejsca. Wobec obcych jest początkowo nieco nieśmiały, lecz ze znanymi osobami chętnie nawiązuje kontakt. Gin jest natomiast bardziej ostrożny i potrzebuje trochę więcej czasu, aby poczuć się bezpiecznie przy człowieku. Również uwielbia szalone gonitwy i rozrabianie. Szukamy dla nich domów pełnych cierpliwości, miłości i odpowiedzialności. Obecnie przebywają w domu tymczasowym u pracownika schroniska, dzięki czemu zdążyły już trochę poznać domowe życie. To naprawdę fantastyczne kocie dzieciaki. Marzymy o tym, by jak najszybciej znalazły swoje własne, bezpieczne i kochające domy.
O adopcji
Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu. Więcej informacji o adopcji w linku. Telefon od elbląskiego schroniska: 55 234 16 46.