A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Uśmiechamy się do siebie:-) ja objechałem Europę, w 9 państwach pracowałem a mimo to wróciłem do Elbląga ! Kto narzeka i wszystko widzi czarno to będzie narzekał i w Warszawie, Gdańsku czy każdym państwie bo jest maruda, pesymista.
O Elblągu można napisać kilka słów. Co jest przyczyną degradacji miasta. Przyczyn jest bardzo dużo. Począwszy od krzywdzącej nasze miasto reformy administracyjnej gdzie siłą ulokowano Elbląg w warmińsko-mazurskim co robiono wbrew woli jego mieszkańców. Brak większych inwestycji które byłyby kołem zamachowym rozwoju, zamknięcie granicy z Rosją, powolne zwijanie się ciężkiego przemysłu(przykład odlewni) i wiele innych.
Żadna "transformacja" się nie udało. Wszystkie zakłady rozkradziono i sprzedano za granicę. Te które zostały w naszych rękach są regularnie niszczone przez polityków. W Elblągu tak samo jak wszędzie.
widzę że wy de... , ,, ; ;; le z poko nigdy nie powrócicie do zdrowia
@Tytus Elblążanin - Taki mamy klimat ! Wszystko powoli upada w całym świecie bo nowe wynalazki, technika sprawia że jeden robót zastąpi stu pracowników. Nigdy nie wróci do czasów Gierkowskich bo dziś mamy inne czasy, inne technologie, tam gdzie nie ma rentowności to się likwiduje i to chyba normalne. Czas przymusu zamknięcia kopalni nastąpi i nie dlatego że ktoś w unii ma kaprys ! W ogóle Śląsk się zapadnie i zginie masa ludzi ale dopóki się nie zapadło to bedą robić swoje.... nie mamy wpływu tak na zmianę klimatu jak powstające nowe technologie. Kiedyś były konie, potem ciapek a teraz olbrzymy z kołami dwu metrowymi i tak było jest i będzie.....
O Matko, Co za mądrości z kanapy. Kopalnie się zamknie i wszyscy pójdziemy na bezrobocie z powodu rozwoju technologii.
@Tytus Elblążanin - Była szansa na impuls rozojowy, Rozbudowa portu ze wsparciem rządu. I co ? Sami elblążanie opowiedzieli się przeciwko. To niech teraz sobie gniją z pilotem w ręku nastawionym na TVN.
Elbląg ma możliwości rozwoju ale tutejsza klika na to nie pozwoli. Układy i układziki.
Macie pretensje, ale do kogo-do samych siebie. olsztyn kase przytulal od reformy admin, zapraszam wszystko nowe wymienione, tramwaje lepsze niz w warszawie, korupcja i kumoterstwo w UP, US, Zusie, UM, wszyscy wiemy jak tam pojdziemy. Najwieksze chamstwo to UP. Wszystko kreci sie w rodzinie na powitanie pani pyta co u pana? Sprobuj zlozyc wniosek o dotacje to ci nawet slowa nie pomoga do tego wniosku dolozyc, poniewaz dziwnym trafem jest firma ktora pisze dotacje i zawsze wygrywa. Tak mozna wymieniac. Od 18 lat mieszkam w egu ale tu nie pracuje, tu mozna tylko mieszkac, normalna praca bez kumoterstwa i wyzysku(pozdrawiam emblomskich dziadów) jest poza tym miastem..