Wybrany wątek opinii
O Elblągu można napisać kilka słów. Co jest przyczyną degradacji miasta. Przyczyn jest bardzo dużo. Począwszy od krzywdzącej nasze miasto reformy administracyjnej gdzie siłą ulokowano Elbląg w warmińsko-mazurskim co robiono wbrew woli jego mieszkańców. Brak większych inwestycji które byłyby kołem zamachowym rozwoju, zamknięcie granicy z Rosją, powolne zwijanie się ciężkiego przemysłu(przykład odlewni) i wiele innych.
Do moderacji
Odpowiedz
33
1
@Tytus Elblążanin - Taki mamy klimat ! Wszystko powoli upada w całym świecie bo nowe wynalazki, technika sprawia że jeden robót zastąpi stu pracowników. Nigdy nie wróci do czasów Gierkowskich bo dziś mamy inne czasy, inne technologie, tam gdzie nie ma rentowności to się likwiduje i to chyba normalne. Czas przymusu zamknięcia kopalni nastąpi i nie dlatego że ktoś w unii ma kaprys ! W ogóle Śląsk się zapadnie i zginie masa ludzi ale dopóki się nie zapadło to bedą robić swoje.... nie mamy wpływu tak na zmianę klimatu jak powstające nowe technologie. Kiedyś były konie, potem ciapek a teraz olbrzymy z kołami dwu metrowymi i tak było jest i będzie.....
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
O Matko, Co za mądrości z kanapy. Kopalnie się zamknie i wszyscy pójdziemy na bezrobocie z powodu rozwoju technologii.
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
@Tytus Elblążanin - Była szansa na impuls rozojowy, Rozbudowa portu ze wsparciem rządu. I co ? Sami elblążanie opowiedzieli się przeciwko. To niech teraz sobie gniją z pilotem w ręku nastawionym na TVN.
Do moderacji
Odpowiedz
17
10