A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Port jako taki nigdy nie był motorem napędowym regionu, nabrał na znaczeniu dopiero w latach 30 - tych, a największy obrót odnotował w 1936 roku (możemy przeczytać na stronie portu). Prawdziwą żywicielką miasta była rzeka, a nie port, który był tylko małym elementem. Nie oszukujmy się, port w Elblągu nigdy nie był i raczej nie będzie bardzo znaczący dla miasta.
POrtel zmienia treść zamieszczanych komentarzy hahaha cenzura jak za Bieruta
@GłębokaMyśl - Dla mnie mogą i 10 dużych baniek wywalić w patriotycznym uniesieniu na Elbląg. Z czym masz problem, myślicielu? TIRParking będzie drenował, bo od tego jest TIRParkingiem. Nazym zadaniem jest wyrwać tę zabawkę z ich łap. Z Marianem to daj sobie na wstrzymanie, wszak wiadomo o co idzie rzecz.
Wszystkie inwestycje PiS są na miarę i mają sens jak elektrociepłownia ostrołęcka i super prom.
"Niezakończone jeszcze na całej długości rzeki pogłębienie toru wodnego do 4,5 m sprawia, że duże jednostki nie mogą do nas zawijać. " Pan Zgliński nie wie, ze pierwszy etap przewiduje tor wodny o parametrach 2,5 / 60 m ? Nieboraczek też nie ma pojęcia, że brakuje 3 kilometrów brzegów na rzece, a lustro wody nie jest odsłonięte na znacznej powierzchni nawet tam, gdzie są wykonane brzegi, że dzisiaj koparki 5 sztuk gorączkowo udrażniają tor wodny na środku rzeki... ? Pogłębienie do parametrów 2,5 / 60 to pieśń przynajmniej dwóch lat, o ile państwo zdecyduje się na dalsze marnotrawienie środków w ilościach hurtowych... Dlaczego redakcja nie występuje z pozycji finansującego te fanaberie i nie zadaje panu Zglińskiemu pytań o TEN-T oraz dzisiejszą i przewidywaną rentowność parkingu dla TiRów ?
W tym kraju wszystko co wirtualne - to działa. Reszta to słomiany zapał i szał pisowców, którym najlepiej wychodziło napad na kasę i nabicie w butelkę naiwniaków.
@GłębokaMyśl - POmyśl czasem ile ludzi miało pracę - na samym przekopie i firm kooperacyjnych z wiązanych z budową.. -przekopem. Są duże inwestycje - jest praca / niema inwestycji niema pracy.
Pisowców za ten polityczny przekop, wyłapać i osądzić, surowo osądzić. Jak coś robisz Pisowcu - rób dobrze i do końca. Ach, co ja pisze - tu przecież tylko o kasę do kieszeni i mydlenie oczu naiwnym wyznawcom by się cieszyli i głosowali, chodziło. o nic więcej. Miało być 800 milionów wyszły 3 miliardy - i winnych nie ma.
Tusk nie czeka, dziś (12.09.24) odbiera kolejną niemiecką nagrodę w Poczdamie. :-) Chłop zapracowany, ale uśmiechnięty, ciągnie 'nadludzkim' wysiłkiem niemieckie interesy, a polskie inwestycje odchodzą powoli w niebyt. Żenada!
Co wy bredzicie przecie już podjęli decyzję że tor wodny będzie wąski i duże statki ??czyli kajaki wpłyną. Obrotnica też mikro na jajaki. Tak rzadzi obecną władza w RP. Tak dziękuję elblazanom.