88
12.09.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"Mamy informację, że fundusze na rozwój portu powinny być dla nas dostępne - odpowiedział Artur Zgliński" Czyli pan dyrektor twierdzi, że parking dla TiRów zaczął spełniać wymogi dyrektywy TEN-T ? Zaś cel powstania kaczego dołu został cutofnie zmieniony z militarnego na gospodarczy ? A może by tak pan redaktor, jak już rozmawia z panem dyrektorem, zapytał się skąd, konkretnie, pan dyrektor ma takie informacje ?
GłębokaMyśl (2024.09.12)

info

17  
  4
@Jarząbek - Tak samo cargo, rurociąg pomorski i wiele innych inwestycji wstrzymano. Dopóki interesy niemieckie będą ważniejsze dla "naszych rządzicieli" nic nie powstanie co mogłoby choć trochę im (DE) zaszkodzić. Tak było przed 2015 i tak jest teraz. Ponownie staczamy się w dół.
(2024.09.12)
@hd - Parking dla TiRów to nie perspektywa miasta tylko RAK, który od lat drenuje miejski budżet ! Jakby tego było mało populizm i socjopatia wykopał za 2 000 000 000 zł kaczy rów i teraz jak podatnik dorzuci jeszcze 1 000 000 000 zł w ekstatycznym uniesieniu patriotycznym to dowiemy się, czy te dewastacje miały jakikolwiek sens ? Zasadniczo już wiemy, że NIE. Stwierdził to NIK po kontroli tej dewastacji. Jednak prokuratura nie uznała dwukrotnego przekroczenia pierwotnego budżetu za nadużycie i pan Gróbarczyk śmiga śmiało bez zarzutów o niegospodarność !
GłębokaMyśl (2024.09.12)
PiS rozbudził nadzieje i apetyty w Elblągu na reaktywację elbląskiego portu. Przede wszystkim zrobiono przekop. Krytycy zarzucają wysokie koszty ale gdyby sprawą zajmowała się dalej Platforma Obywatelska, to przekopu nadal by nie było, bo teraz jego wartość wzrosłaby zapewne do 3-4 mld a piniędzy nie ma i nie będzie... Teraz trwa dalej opowiadanie o chęci rozbudowy portu czyli normalka w PO. Gadanina i brak konkretów. I jedno tylko dobrze, że nie oddali przeładunków w rosyjskie ręce jakiejś firmy z Królewca, jak to miało miejsce w czasach gdy Elblągiem już rządziła PO w osobach Grzegorza Nowaczyka i Jerzego "motorówki" Wcisły.
(2024.09.12)
Większe jednostki czyli jakie? Długość i szerokość też jest istotna, dlaczego to jest pomijane?
(2024.09.12)

info

11  
  1
"Umowę podpisano na 5 lat, co miesiąc do kasy Zarządu Portu będzie wpływało od operatora 37 tys. zł netto za korzystanie z terminala. " Ciekawe, czy to pokrywa koszty uposażenia pana Zglińskiego i jego wesołej czeredki zatrudnionej w parkingu dla TiRów ? W razie czego miasto radośnie pokryje straty, bo tak zawsze robiło... to niby dlaczego miałoby się coś zmienić ? !
GłębokaMyśl (2024.09.12)

info

17  
  3
A ciekawe czy Elbląg przygotowuje się na ewentualne powodzie. Czy studzienki i Kumiela oczyszczone. Wrocław już powołał sztab kryzysowy i przygotowania idą całą parą. A my pewnie jak zawsze, nocniki musimy sobie przygotować. Żeby mieć gdzie gdzie rękę włożyć.
(2024.09.12)
Czekamy na Titanica.
(2024.09.12)

info

4  
  1
"Umowę podpisano na 5 lat, co miesiąc do kasy Zarządu Portu będzie wpływało od operatora 37 tys. zł netto za korzystanie z terminala. " Ciekawe, czy to pokrywa koszty uposażenia pana Zglińskiego i jego wesołej czeredki zatrudnionej w parkingu dla TiRów ? W razie czego miasto radośnie pokryje straty, bo tak zawsze robiło... to niby dlaczego miałoby się coś zmienić ? !
GłębokaMyśl (2024.09.12)

info

13  
  2
@GłębokaMyśl - Stwierdził nik, ha ha, nik, uuuuu aaaa. Caaaaałkiem "niezależna" instytucja.
(2024.09.12)