A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Powtarzasz sie nudny człowieku. Juz raz Ci odpisywalem, prosze o przyklady tej chaotycznej zabudowy. Dopilnowane inwestycje, uzgodnione z inwestorami kazde szczegoly, zeby to miasto jakos wygladalo, a chaos to powstal za jej poprzedniczki, ktorej zaden inwestor na oczy nawet nie widzial. Co do centrum to nigdy nie było, bo zostalo to miasto zabudowane w latach 80 i 90.Podejrzewam, ze jeates jednym lub jedną ktoremu nie udalo sie zalatwić prywaty, czyzby jakas odmowa na podzial gruntow pod mieszkaniówkę ?
Tu nigdy nie bedzie dobrze. To jest miasto lesnych dziadkow, ktorzy wybieraja swoich. Mlodzi na wybory nie chodza. Klasy sredniej brak.
I jeszcze lansuja, dziekuja i celebruja pania co te retrowwesje wymyslila. Przeciez to byl zamach i jest dalej, na elblaskie zabytki. Rekonstrukcje mozna policzyc na jednej rece. A o retrowersji turysci mowia disneyland, gargamele, czy udawana starowka.
Przyjechali usiedli pogadali ok... ile kosztowała ta inicjatywa? A to, że DRAMAT na starym mieście trwa nie trzeba nikogo przekonywać chyba? Stare ? Miasto ze styropianu? Brawo Wy!
A moim zdaniem, wymyślanie co kawałek to nowych, zaskakujących i udziwacznionych kamienic spowodowało ten cyrk, który obecnie mamy. na początku było OK, ale teraz to już cyrk. Zacznijcie robić to skromnie i w nawiązaniu do dawnych czasów. Nawet bez tych zdobień, ale solidnie i dobrze. Tak alby postało ze sto lat, a wówczas samo stanie się piękne. Takie to proste.
@MyMieszkancy - "Zamach na elbląskie zabytki" - ciekaw, które? Te rozpirzone w 1945,a nawet po tym roku? Tam nie było NIC, a wybór przedstawiał się następująco: bloki jak w Dzierzgoniu czy Malborku lub coś innego, co nie będzie tym starym, bo być nie może, więc może być tylko ukłonem w stronę tego, co było poprzez formę, układ przestrzenny i materiały.
"My Mieszkańcy" - uwielbiam, kiedy jedna osoba podaje się za "milijony". Ty, Mieszkańcu/-ko, jesteś tylko internetowym bytem, któremu się wydaje, że może mówić za ogół. Ale tak nie jest, dzięki Bogu.
Najpierw się dowiedz od czego jest dyrektor, a potem dziękuj! Powodzenia w znalezieniu lepszej osoby na to miejsce...