93
07.10.2022

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dyskusja może być teraz tylko akademicka. Po pierwsze od przekopu do ujścia Nogatu jest niewiele mniejsza odległość niż do stawy Elbląg (wejście od Zalewu do Elbląga), i tak trzeba bagrowa Zalew. Po drugie w mojej ocenie koszty budowy tego wariantu byłyby wyższe i trochę dalej. Ale podoba mi się koncepcja grobli przeciwpowodziowej. Tylko logika nakazywała by ją wykonać w najwęższym miejscu Zalewu, jest tam mielizna tolkmicka i mielizna krynicka. Jak by wziąć materiały i środki zużyte na budowę wyspy, już pół grobli by było.
Tom324 (2022.10.08)

info

0  
  0
I to jest dobry pomysł. ! A do tego Nogatem można też do Malborka, na początek małymi a po powiększeniu śluz poniemieckich, większymi. Wtedy zyskujemy dwa nowe porty morskie Elbląg i Malbork. Myślę że ten kto chce to widzi oczywistą sytuację i możliwości które powstały po zrobieniu przekopu.
John Andrew (2022.10.08)

info

0  
  0
Proponuję przekop wisly aż do gór jako drogi wodnej.
(2022.10.08)

info

0  
  0
Sienkiewicz też coś pisał o jakimś kanale w "Faraonie" kopanym mozolnie motyką przez biednego chłopa. Może by tak pan Andrzej dał przykład. Motyk to chyba nie brakuje w naszym kraju. Wujek dobra rada haha.
Pomysłodawca. (2022.10.08)

info

0  
  0
Haha ten kanalik nie jest w głębi kraju jest na północy.
Mądry. (2022.10.08)
Dlaczego nie będzie ?
Przemysław Antoniewicz (2022.10.08)
To trzeba zrobić dwie drogi i będzie rondo bezkolizyjne..
(2022.10.09)

info

0  
  0
Bzdury... Szuwary zostawcie przyrodzie!!!
(2022.10.09)

info

0  
  0
Można obie drogi zrobić. A najlepiej Jeszce asfaltową z Elbląga do Krynicy przez kąty Rybackie bezpośrednio
(2022.10.09)

info

0  
  0
Przecież oni nie zatrudniają specjalistów Bonnie chcą ich programu wykonywać; )
Gościu (2022.10.09)