UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Dyskusja może być teraz tylko akademicka. Po pierwsze od przekopu do ujścia Nogatu jest niewiele mniejsza odległość niż do stawy Elbląg (wejście od Zalewu do Elbląga), i tak trzeba bagrowa Zalew. Po drugie w mojej ocenie koszty budowy tego wariantu byłyby wyższe i trochę dalej. Ale podoba mi się koncepcja grobli przeciwpowodziowej. Tylko logika nakazywała by ją wykonać w najwęższym miejscu Zalewu, jest tam mielizna tolkmicka i mielizna krynicka. Jak by wziąć materiały i środki zużyte na budowę wyspy, już pół grobli by było.
Tom324