A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Na studiach wykładowca nam objaśniał całą sytuację z elbląską terkawką. Otóż teren ten wysoce nie nadaje się pod wielkie zabudowy, gdyż grunty są strasznie niestabilne. Wszystkie wody gruntowe pod ziemią spływają tam aż do Drużna. Poza tym EPEC chce zając raptem 3ha terenu. .. Instalacja fotowoltaiczna ma tam jakiś sens, gdyż teren jest na wzniesieniu i "patrzy"w stronę południową. Pozdrawiam czytelników.
prof dr hab inż towarzysz kolyński dalej swoje :D fachowiec, napisze prawo bankowe, napisze prawo podatkowe, prawo gospodarcze, zbuduje elektrownie, tamę, przekop, statki wybuduje, drogi naprawi, wybuduje osiedla, zaprowadzi homopederastie tylko dziwne że sam z niej nie korzysta nie daje przykładu pospólstwu taki to promotor :D i w ogóle wszystko zrobi, i będzie fajnie i bedą kolonie na marsie, i rakiety bd startować ze stegny i tunel pod bałtykiem do szwecji bo jak wiadomo socjalizm to awangarda postępu :D zandberg będzie królem UE a nasz towarzysz pojedzie w siną dal doradzać do dalekich krajów biednych i zacofanych błagających o rady :D a tak w ogóle to chyba nie postępowe śmiać się z chorych ludzi :D
Jakby wprowadzono u nas ulice dużego ruchu z "autopilotem"który trzymałby kierownice kierowniczki i pedałek prędkości (w elektrykach nie gazu)oraz taryfikator w euro mandatów za statystyczne wypadki, rozwalanie barierek to czemu nie miałaby być fotowoltaika
Ile można zarobić
Ten wykładowca raczej nie zna Elbląga. Popatrz na jakich terenach budował Schiau, Popatrz co było zanim zbudowano oś Zrzeszeni i dale EZNS Elewatory Zbożowe i można by tak dalej. A jaka jest Modrzewina. Terkawka wcale nie jest gorsza od innych terenów. Jest doskonała na markety, centra, hale produkcyjne bo ma super komunikację. No cóż u nas zawsze na odwrót
Lenistwo czy amatorszczyzna? Prace wstępne - ocena środowiskowa, warunki zabudowy i wystąpienie o warunki przyłączenia do sieci - to powinien niezwłocznie zrobić EPEC po uzyskaniu tytułu prawnego do tej działki. Energa może wydać warunki, które uwalą planowane przez EPEC terminy wykonania farmy. Z uwagi na to co się w sieciach energetycznych SN i WN dzieje i mnogość firm, które wystąpiły o warunki przyłączenia na setki MW mogą być kłopoty. Energa może uwalić pomysł budowy farmy na kilka lat. Warunki przyłączenia fundamentem i kto jak kto ale przedsiębiorstwo energetyczne EPEC powinno to wiedzieć i wystąpić o warunki tak szybko jak tylko można. Przetarg powinien być ogłoszony po uzyskaniu przez EPEC warunków przyłączenia. Przewalenie tych niezbędnych wstępnych prac, które dodatkowo mogą potrwać wiele miesięcy na zwycięzcą przetargu uważam za niepoważne. Najprościej i najleniwiej to napisać zapytanie ofertowe i mieć wszystko w d.
Nie widziałem, że misją tej elbląskiej spółeczki miejskiej jest produkcja energii elektrycznej z fotowoltaiki. Niech lepiej się wezmą za to do czego zostali powołani, czyli za rozbudowę sieci ciepłowniczej i podłączanie nowych odbiorców, bo niskie emisje zabijają to miasto. Taka jest ich rola!!!
Lokalizacja farmy i decyzja o budowie wzbudza dużo wątpliwości mieszkańców. Ciekawe czy UM lub EPEC przed podjęciem decyzji sporządzili audyt z którego wynika, że inwestycja jest możliwa i zasadna w tej lokalizacji. Audyt zawiera pożyteczne informacje- choćby zagrożenia środowiskowe, lości planowanego wytwarzania energii, ograniczenie emisji co2,szacowane koszty budowy, czas amortyzacji i inne sprawy. Stanowi podstawę do podjęcia gospodarczej decyzji budować czy odpuścić. Może PortEl się dowie czy pojechali w ciemno z tą budową farmy na zasadzie mam pomysła bo wybory niedługo czy nie.
@Qwertypoiu - Elbląg umiera przez to, że to my, elblążanie dokonaliśmy takiego wyboru przy urnach, to nie jest złośliwe- to boli.
@RobertKoliński - Kolego, przypomnij sobie kto przecinał wstęgę jak otwierali Modrzewinę