UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Lenistwo czy amatorszczyzna? Prace wstępne - ocena środowiskowa, warunki zabudowy i wystąpienie o warunki przyłączenia do sieci - to powinien niezwłocznie zrobić EPEC po uzyskaniu tytułu prawnego do tej działki. Energa może wydać warunki, które uwalą planowane przez EPEC terminy wykonania farmy. Z uwagi na to co się w sieciach energetycznych SN i WN dzieje i mnogość firm, które wystąpiły o warunki przyłączenia na setki MW mogą być kłopoty. Energa może uwalić pomysł budowy farmy na kilka lat. Warunki przyłączenia fundamentem i kto jak kto ale przedsiębiorstwo energetyczne EPEC powinno to wiedzieć i wystąpić o warunki tak szybko jak tylko można. Przetarg powinien być ogłoszony po uzyskaniu przez EPEC warunków przyłączenia. Przewalenie tych niezbędnych wstępnych prac, które dodatkowo mogą potrwać wiele miesięcy na zwycięzcą przetargu uważam za niepoważne. Najprościej i najleniwiej to napisać zapytanie ofertowe i mieć wszystko w d.
Cz