EPEC chce zbudować farmę fotowoltaiczną na Terkawce

41
09.02.2022
EPEC chce zbudować farmę fotowoltaiczną na Terkawce
fot. pixabay
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłosiło przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej. Ma ona powstać na Terkawce, czyli terenach dawnego poligonu znajdujące się wzdłuż drogi S22.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poszukuje firmy, która wybuduje farmę fotowoltaiczną na terenie Terkawki. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do 23 lutego. Budowa farmy fotowoltaicznej jest jednym z celów wynikającym ze strategii rozwoju EPEC do roku 2025. Inwestycja ma być częścią modelu zaopatrzenia Elbląga w energię elektryczną i ciepło.

- Nasza firma konsekwentnie przeobraża się w firmę zdolną również oferować zieloną energię - mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Ogłoszenie przetargu to kolejny krok w tym projekcie. Mamy już podpisaną umowę na dzierżawę działki. Sama inwestycja będzie dodatkowym źródłem dochodów dla naszej spółki, poprzez sprzedaż energii elektrycznej.

Postępowanie zostało ogłoszone na platformie zakupowej EPEC w trybie zapytania ofertowego. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy około 2 MW w formule” zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadań znajduje się m. in. wykonanie kompleksowej dokumentacji farmy fotowoltaicznej umożliwiającej realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową. Zamawiający określił również przedmioty dodatkowe, m. in. usługi elektryczne, roboty instalacyjne, usługi geodezyjne.

Działkę o pow. 3,3 ha, na której ma powstać farma EPEC wydzierżawia od miasta.

Przypomnijmy, że na terenach Terkawki ma również powstać inna farma fotowoltaiczna, którą wybuduje koreański inwestor. Pisaliśmy o tym w tym artykule,

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
O nie! Jesteśmy zgubieni!
Stachu Jones (2022.02.09)

info

12  
  2
Co o tym wszystkim myśleć???towarzyszu Kotlinski daj głos!!!
Kolega Dlugiego (2022.02.09)
A kiedy przetarg na pogodę ze Słońcem? Myślę, że przy naszym klimacie, to budowa i utrzymanie tej farmy pochłonie więcej energii, niż ona będzie produkować.
(2022.02.09)

info

16  
  7
Niech budują. Co z tego będzie miał mieszkaniec /odbiorca ciepła. ? Co z Dojazdową bo jakoś ucichło ? Czyżby tylko amor w głowie. ?
hejter z gdańska (2022.02.09)
Sensowność tego projektu budowy farmy na terenach przemysłowych i handlowych jest mniej więcej tego samego kalibru, jak projekt dzielnicy przemysłowo-inwestycyjnej Modrzewina POmyślany z dala od szlaków komunikacyjnych, transportowych, przesyłowych, zaopatrzeniowych etc. , a potem kombinowanie ze stawianiem tam blokhauzów przez patodeweloperkę jeszcze. Ludzie odpowiedzialni za takie bumelanctwo nie POwinni już nigdy więcej decydować o czymkolwiek w mieście, bo widać jak na dłoni, że nie mają po temu ani intelektualnych, ani planistycznych, ani biznesowych talentów i umiejętności. #KoniecEryDziadocenu
RobertKoliński (2022.02.09)
Budowa farmy fotowoltaicznej w takim miejscu to głupota, marnotractcwo zasobów i terenu!!!! Centra logistyczne, wielkie firmy potrzebują bliskości dróg! A farma fotowoltaiczne? Po kiego jej bliskość s22? Zablokujcie to!!!
(2022.02.09)

info

32  
  5
Koński to człowiek oderwany od rzeczywistości, ale d, is się z tym Panem zgadzam. Kpina, ze takie miejsce pod inwestycje chcą zająć jakąś farmą fotowoltaiczną!
(2022.02.09)

info

22  
  2
Kolejny skandal UM. Panie Koliński czesto sie z Panem nie zgadzam ale w tym miejscu farma to śmierć dla miasta. Pisz Pan petycję przeciw jej budowie a sam z rodziną podejdę gdzie Pan chce i sie podpisze pod jej zablokowaniem. Tu partie politycznie nic nie znaczą a znaczy interes nas wszystkich mieszkańców. Dość tej samowolki UM!!!
(2022.02.09)
w Elblągu wszystko na odwrót. Morzewina piękna dla budownictwa mieszkaniowego to przemysł. Terkawka piękna dla przemysłu bo bliskość drogi to fotowoltaika. Co jeszcze niemądrego powstanie. Ja nie jestem przeciwnikiem PV (jestem zwolennikiem )ale nie ta lokalizacja tak samo nie ta lokalizacja przemysłu na Modrzewinie. Modrzewina piękna dla mieszkaniówki była ale już nie teraz. A terkawka to przemysł, markety, centra logistyczne itp.
(2022.02.09)

info

32  
  2
Ten prąd to kpina. Słońca od 3 miesięcy nie ma a oni brną w te bzdury. Ilość dni słonecznych w elblągu to pewnie ze 100 w roku. Ale spece od fotowoltaiki będą bzdury wciskać, że nie musi być słońca żeby oanel produkował prąd.
Qwertypoiu (2022.02.09)