91
15.11.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jednorazowa kwota uzupełnijąca subwencję dla Miasta Elbląg to ponad 27 mln. a nie 19 mln O czym oczywiście Portel swoim fanatycznych czytelników nie poinformuje. W projekcie przewiduje sie spadej udziałów w PIT o około 11 mln. O jakich 43 mln mówi pan Wróblewski? Ale spadek udziałów w PIT to kasa dla nas robaczków a nie dla pana Wróblewskiego, to zostanie w naszej kieszeni na szczęście a nie kieszeni pana Wróblewskiego.
(2021.11.16)

info

4  
  0
Jakby miała być jednokierunkowa w dół od Bema do Grunwaldzkiej to się zgadzam, bo jak dwukierunkowa, to nie ma sensu, tam i tak nie bardzo jest jak się włączyć w Bema do centrum. ..
Anonimek1 (2021.11.16)
Budowa tak potrzebnego kąpielisk dla Elbląga przez 6 lat???!!! Rozumiem że różne inwestycje są potrzebne i może warto chociaż zacząć ale jednak to jest dramat
Kiaga (2021.11.16)

info

4  
  0
z tym wynagrodzeniem dla urzędników jest coś nie tak jakby podzielić na 12 mc-y i na ok. 450 urzędników w Urzędzie to wychodzi średnio 57 222,22 zł na łebka.
um (2021.11.16)
@um - Proszę pamiętać, że te pieniądze nie idą tylko na wynagrodzenia pracowników urzędu miasta ale również innych jednostek budżetowych np. szkół
abakus (2021.11.16)
najwięcej pochłoną wynagrodzenia w samorządzie – 309 mln złotych, oświata (prawie 250 mln zł, o 10 mln mniej niż w 2021,czyli dobrze robi swoim, mówie o tym od dawna że panom dobrze jest w sondażach i w ogóle fajnie, a te 250 baniek na oświatę to to na co ? gdzie ta oświecona oświata ?? płacą wszystkim mieszkańcom za kino teatr, dzieła sztuki kupują rozumiem, sprowadzają artystów do miasta, miasto kulturą stoi i w ogóle planetarianie z konstelacji wega przylatują się ukulturowić bo emblong 250 baniek wydał na kulturę i jest kultura :D ciekawe co na to CBA i ABW były piniondze i nie ma piniędzy, chyba że u nich też kultura
00000000000000007 (2021.11.16)
Czy ulicy Związku Jaszczurczego z Grunwaldzką nie powinni zobowiązać się połączyć deweloperzy przez których istnieje taka potrzeba ? Zamiast tego miasto ładuje w to kasę Pieniądze z modernizacji parku planty powinny pójść na kąpielisko oraz modernizację dolinki. Spójrzmy na taki Lidzbark warmiński, mają porządne Termy Warmińskie (czynne na zewnątrz zimą )oraz pare atrakcji turystycznych i odrazu miasto jest bardziej atrakcyjne turystycznie
Turbi (2021.11.16)
@00000000000000007 - Policz ile jest placówek szkolno-wychowawczych, ilu jest tam etatów dyrektorów, nauczycieli, księgowych, kadrowych itp. i wyjdzie Ci mniej więcej czy te 250 mln to dużo czy mało.
abakus (2021.11.16)
Czy wszyscy komentujący zdają sobie sprawą z tego że te wydatki będą realizowane z waszych podatków. Czyli sami sobie zafundujecie te inwestycje. Rząd tak jak każdy samorząd nie ma żadnych własnych pieniędzy, prowadzi tylko redystrybucje waszych podatków dzięki temu ma na własne utrzymanie. .
(2021.11.16)

info

3  
  1
@Turbi - Mówisz o tych termach które trzeba dogrzewać jak zwykły basen.
(2021.11.16)