Orkiestra wyszła do ludzi

21
07.07.2020
Orkiestra wyszła do ludzi
(fot. Anna Dembińska)
Elbląscy kameraliści po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracają do spotkań „na żywo” z publicznością. Dzisiaj dali mini koncert przy katedrze św. Mikołaja. Zobacz zdjęcia.

Wakacyjne koncerty wpisały się już w kulturowy pejzaż miasta. Dziś (7 lipca) przechodnie wysłuchali około 15-minutowego koncertu z muzyką filmową pod katedrą pw. św. Mikołaja. Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała utwory z filmu „Strachy” , „Zapach Kobiety” i „Noce i dnie”.

- Stwierdziliśmy, że skoro nie możemy grać zbyt wielu koncertów, to postanowiliśmy wyjść „na „ulicę”. Wystąpić bez ograniczeń spowodowanych pandemią. Wydaje mi się, że był to bardzo dobry pomysł - uważa Karolina Nowotczyńska, dyrektor EOK. - W sierpniu planujemy podobny występ do dzisiejszego.

A już w czwartek (w Pasłęku) i piątek (w katedrze) kameralistów będziemy mogli podziwiać podczas siódmej edycji festiwalu „Muzyka na Warmii i Żuławach”. Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj.

Paweł Bogdański

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Patrioci chcą Zenka, a nie jakiejś orkiestruni.
(2020.07.07)

info

2  
  6
Szkoda, że tylko 15 minut. .. słuchaczy niewielu. .. .komu to było grane?. .. nie lepiej zrobić porządny koncert przed katedra na scenie, ,, nawet za opłatą, powiadomić elblążan. .. wystarczy trochę organizacji. ..
Pepkfhv (2020.07.07)
Ale tłumy - godzina 13 to chyba odpowiednia dla orkiestry bo nie dla mieszkańców, ale jak trzeba pokazać że coś się robi to mniejsza o efekt ważne że pozory działań są
(2020.07.07)

info

2  
  3
A pozwolenie na występy uliczne jest?
(2020.07.07)

info

1  
  1
Zbudować na Wyspie Spichrzów filharmonię
gyuj (2020.07.07)

info

2  
  3
czas zliwkidowac te smieszna orkiestre, to tylko rozwiazuje paru muzykantrom spoza Elblaga problemy z bezrobociem i do niczego wiecej nie sluzy. idzie na to 2 mln zl, ktore w dobie koronawirusa sa bardziej potrzebne gdzie indziej
(2020.07.07)
@Pepkfhv - Mądrzyc to się każdy potrafi, a nikt nie pomyśli, że do takich rzeczy potrzeba niestety pieniędzy, których w tym czasie każdemu brakuje. Poza tym przecież piszą, że normalny koncert odbędzie się w piątek w katedrze. .. a to była tylko zapowiedź. Ale lepiej narzekać. ..
Żenada (2020.07.07)
Gdzie niby, jak nie na kulturę?? To o co my walczymy, jak mówił Churchil. .. Smutne!!!
Przykre (2020.07.07)
Najlepiej na kolejne + dawać :)ehhgh Nie dogodzisz. .. tylko daj i daj i daj a do roboty d..ruszyć to nie! Tylko narzekac
(2020.07.07)
Żenujące. Pan Gość tylko piwo i kiełbasa z grilla.
MB (2020.07.07)