83
06.03.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Maria Kasprzycka - Podziwiam wykształcenie, ale nie rozumiem, dlaczego struga Panie z siebie kurę domową ? Mi dane było skończyć edukację na maturze, ale nauczyciele z Technikum Mechanicznego nauczyli mnie rozumieć, czym są zjawiska fizyczne, a czym bajki z mchu i paproci. Jeśli z prezentacji obu koncepcji zrozumiała Pani tak niewiele aspektów technicznych to przykro mi bardzo, Jeśli zaś jako humanistka z tytułem doktorskim, nie widzi Pani całego politycznego teatru, jaki wobec prostej decyzji technicznej opartej na kalkulacji kosztów tu doszło, to czuję się zawiedziony. Ta patelnia to przenośnia zwana metaforą i proszę wybaczyć, jeśli była zbyt dosadna. Ma Pani kilka celnych uwag, ale niestety są to detale i zamiast działać w długofalowym interesie odbiorców, namawia Pani do rzeczy strasznej – uzależnienia Elbląga od dyktatu spółki, która od lat ustawicznie podnosi ceny i robi niezbyt mądre inwestycje. Moim zdaniem to zbrodnia wobec odbiorców ciepła. Ta sprawa naprawdę wymaga rozwagi i analizy, a Pani spłyca ją do poziomu kałuży. Oj nie tak droga Pani oj nie tak.
MariuszLewandowski-Fc (2020.03.07)
No brawo , brawo panie Mariuszu co za blyskotliwosc , jaka wspaniala puenta , tylko jest jedna mala rzecz , ktorej w tej szkole pana nie nauczono, to szacunek, etyka, respekt, relacje inter- personalne. Jest mi wstyd za pana , bo reprezentuje pan ta meska czesc naszego spoleczenstwa, ktora akurat wlasnie dzisiaj sklada tej slabszej plci zyczenia z okazji ich swieta, o tym moze pan zapomnial.Zapomnial pan wiele innych rzeczy - ortografia - znalezc- a nie znalesc , ale zdarza sie najlepszym, zapomnial pan , ze system sie zmienil, w dzisiejszym biznesie wolno- rynkowym wyceny , kalkulacje moga byc, choc nie musza - tajemnica firmy , innymi slowy po zaprezentowamym pana tekscie, widac , ze sporo jeszcze przed panem nauki a , ze dane bylo panu zrobic tylko mature , to zachecam do dalszego poglebiania wiedzy.
Otake (2020.03.08)
Chodzilo przepraszam o odnalesc - powinno byc odnalezc panie Mariuszu.
Otake (2020.03.08)

info

1  
  0
@Otake - Myli Pan w błyskotliwość z pracowitością. Moja opinia to efekt udziału w kilku konferencjach i paru rozmów ze specjalistami. Za ortografię oczywiście przepraszam, ale wykształcenia pogłębiać już nie zamierzam, z wiekiem straciłem lotność i to, co Pan nazwał błyskotliwością. Co do zasad prowadzenia biznesu to się Pan myli – kupujący zawsze oczekuje pewnej wyceny i zazwyczaj robi ją sam, nazywa się to na przykład kosztorysem inwestorskim i jeśli suma proponowana oscyluje w granicach zmiennych założeń kalkulacji, to w zasadzie jest consensus. Problem jest taki, że obiekt EPEC-u produkuje ciepło taniej niż ten Energii, jest więc lepiej zarządzany. Prezydent nie chce płacić za przerosty administracji i wydumane koszty utrzymania wielu odwołanych zarządów. I ma racje. Karta-Stół i albo rozmowa z Panem Wawrynem da efekt, albo pożegnamy EC jako producenta ciepła. Myli Pan sklep z pietruszką z negocjacjami umów wieloletnich, a tajemnica negocjacji chroni właśnie tajemnice stron, które w tym procesie ujawniają. Myli się też Pan co do edukacji, za moich czasów w TM uczono i szacunku i respektu i etyki. Czasami lekcji tych udzielali starsi koledzy metodami manualnymi, co dawało bardzo dobry efekt i w zakresie pamięciowego opanowania materiału i w zakresie malowniczych przebarwień w okolicach oczodołów. Tyle że nabyłem alergii na opowieści z mchu i paproci. ..
MariuszLewandowski-Fc (2020.03.08)
Dajcie się chlopu wyżyć, niech sobie popisze, ale do poziomu nie ma co się zanizac,
(2020.03.08)

info

2  
  0
Panie Mariuszu. A gdyby tak się zdarzyło, że na inwestycję którąa ma kosztować 200 000 000 zł w kasie EPEC jest 0zł, w kasie miasta jest 0zł. A nikt nie chce udzielić tak wysokiego kredytu. .. TO CO ?. ?. ?. ? Co by Pan zaproponował. .. ?. ?. ?. ?
Mieszkaniec z Wiejskiej (2020.03.08)
@Mieszkaniec z Wiejskiej - Odpowiedzią jest cena ciepła która powinna być wpisana w ewentualną umowę z EPEC-em. Jeśli cena będzie niższa od tej jaką będzie mógł zaproponować EPEC doliczając koszt kredytu bankowego to trzeba podpisać umowę z Energą. Problem polega właśnie na tym że Energa nie jest w stanie podać cen na okres trwania umowy czyli na lat 20 ani nie chce wskazać sposobu jej kalkulowania dla EPEC-u. W filmie "Ewa chce spać "był taki tekst -kup pan cegłówkę za stówkę bo jak nie to cegłówką w główkę"Tu jest tylko Kup Cegłówkę. ..
MariuszLewandowski-Fc (2020.03.08)
@MariuszLewandowski-Fc - Panie Mariuszu. Nie odpowiedział Pan na zadane pytanie. Nikt czyli też Energą nie podpisze umowy na warunkach jakie Pan zaproponował. A powtórzę warunki jakie zostały przedstawione w pytaniu pozostają. Pytanie brzmi Co Pan w takiej sytuacji zaproponuje. Krótko, który wariant ???. ???
Mieszkaniec z Wiejskiej (2020.03.08)
@Mieszkaniec z Wiejskiej - Błędne założenie EPEC dostanie każdy kredyt ponieważ posiada owe 200 km instalacji w majątku własnym i przyszłe dochody z sprzedaży w biznesplanie. Żaden rozsądny bank nie puści takiego klienta bo to kilkadziesiąt tysięcy premii dla bankiera. Oferenci z kraju i pewnie paru z zagranicy ustawią się w kolejce. Jeśli Energa nie podpisze umowy z zapisanym mechanizmem cenowym to albo zbankrutuje z braku odbiorcy ciepła albo będzie produkowała najdroższą energię elektryczną w Polsce. Dla nich Miasto jest jednym potencjalnym odbiorcą ciepła jako odpadu z turbin elektroenergetycznych. Energa albo podpisze umowę z mechanizmem wyceny albo wszystko będzie doliczała do ceny produkcji energii elektrycznej. Jeszcze coś ?
MariuszLewandowski-Fc (2020.03.08)
@MariuszLewandowski-Fc - Tak jeszcze coś. .. pierwsze Pana założenie jest błędne. .. To na tyle. .. .. KONIEC POLEMIKI. .. .
(2020.03.08)