91
02.03.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gdzie ci rowy zasypują? Coś kręcisz. Rowy to zasypują jak scalają działki, ale zaraz potem kopią w innym miejscu, bo jest taki program scalania działek z UE. Pola to są zalewane z rzek, bo bobry napuszczone tutaj kilkanaście lat temu niszczą wały, kopią w tych wałach wielkie dziury i doły. Niedawno koło Elbląga bobry podkopały dziurę pod drogą do rowy z drugiej strony drogi.
(2020.03.03)
Wałowy to siedzi teraz w Brukseli. .. Wasze to słońce Peru. Tak was urobił i nawet wam wmówił że pracować do śmierci to słuszna sprawa. A wy jak te baranki. .. Ech nie chce mi się z wami gadać.
Gajowy Boru... (2020.03.03)

info

2  
  0
A czemu mają rolnicy? Ty też mieszkasz na Żuławach to też powinieneś kosić wały i rowy i oczywiście zaopatrzyć się w tym celu w sprzęt do koszenia. Dlaczego niby 1 mają kosić a inni nie? Poza tym więcej pieniędzy od rolników dostają firmy i fundusz spójności.
(2020.03.03)
To nie rolnicy, tylko szczepienia lisów załatwiły sprawę i brak polowań na lisy. Kiedyś dużo ich zdychało od wścieklizny, teraz nie ma wścieklizny i lisy się namnożyły na potęgę i wyżerją żaby i ptaki jak kuropatwy, bażanty, zające. A 2 sprawa to samochody, które masowo rozjeżdżają żaby na drogach.
(2020.03.03)
Rolnicy nie trują tylko dzięki nim jeszcze jest w Polsce zachowana bioróżnorodność. Na zachodzie Europy już tego nie ma. Nie ma lasów. Nie ma dzikiej zwierzyny, nie ma pszczół. Nawet owadów czy komarów tam jest mało. No i ptaków. A w Polsce jest odwrotnie. Na budynkach gospodarczych są gniazda bocianów czy jaskółek w stodołach. Na zachodzie tego nie ma.
(2020.03.03)
My zachód żeśmy już dwukrotnie wyprzedzili, jeżeli o "ochronę przyrody"w złym słowa znaczeniu. Jak czyta się te ostatnie komentarze, to u nas rolnicy są chodzące aniołki Myślicie, że ludzie wam uwierzą?
(2020.03.03)
W mieście rowy zaniedbane a co dopiero dalej.
Henryk 9 (2020.03.03)

info

1  
  0
Chyba w dobrym. U nas są ptaki, mają gniazda w gospodarstwach, a tam nie ma, są u nas owady, stare drzewa, a tam nie ma, w niektórych krajach Zachodu jak W. Brytania czy Holandia nie ma nawet normalnych lasów, a u nas są. u nas są zarośla z dzikimi roślinami, pokrzywami, różnymi łopianami, żywokostami, chrzan rośnie na dziko i ich nasiona zjadają ptaki jak np. trznadle, a tam nie ma, wszystko wygolone, wykoszone prawie do ziemi i same trawniczki. Ptaki tam nie mają co jeść, nie ma motyli, trzmieli, bo nawet mlecze wygolone kosiarkami, a u nas są i żyją. są u nas żubry, wilki, łosie, niedźwiedzie, tarpany, a tam nie ma. U nas jest najwięcej rodzin pszczelich w Europie, a tam coraz mniej. U nas są na drzewach porosty, a w lesie jagody, grzyby, a tam mało. Są bociany, są jaskółki, sowy, orły, dzikie gęsi, kormorany, kaczki różnych gatunków, czaple a tam nie ma. Nawet much czy komarów tam jest mało. Fakty mówią same za siebie, że to od nas mogą się uczyć, bo u nas są mniejsze gospodarstwa i bardziej bioróżnorodne, a tam to są wielkie latyfundia po kilka tys. ha i monokultury, wszystko wypryskane, wygolone i każdy krzak wycięty.
(2020.03.03)
Wróciłeś z Holandii, popatrzyłeś i w tej chwili sam domyślasz jak tam działa. Następny raz gdy będziesz zapytaj się jak tam naprawdę jest
rrrrrr (2020.03.03)
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że rolni polski to szkodnik, przykro to mówić, bo lata, wiele lat a właściwie od wstąpienia Polski do UE. W używaniu środków ochrony roślin i innych świństw polski rolnik przewyższa już kraje zachodnie, bo zachód preferuje teraz produkcje żywności ekologicznej ze względu na stałe zwiększanie się podaży. Ci co tu komentują i tak chwalą to nie mają widzę zielonego pojęcia. Weźmy tylko żywotność ludzi na zachodzie a w Polsce. Tylko nie piszcie, że tam jest lepsza medycyna, bo jest dokładnie tak samo jak w Polsce, też wszędzie oszczędzają.
(2020.03.04)