UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Chyba w dobrym. U nas są ptaki, mają gniazda w gospodarstwach, a tam nie ma, są u nas owady, stare drzewa, a tam nie ma, w niektórych krajach Zachodu jak W. Brytania czy Holandia nie ma nawet normalnych lasów, a u nas są. u nas są zarośla z dzikimi roślinami, pokrzywami, różnymi łopianami, żywokostami, chrzan rośnie na dziko i ich nasiona zjadają ptaki jak np. trznadle, a tam nie ma, wszystko wygolone, wykoszone prawie do ziemi i same trawniczki. Ptaki tam nie mają co jeść, nie ma motyli, trzmieli, bo nawet mlecze wygolone kosiarkami, a u nas są i żyją. są u nas żubry, wilki, łosie, niedźwiedzie, tarpany, a tam nie ma. U nas jest najwięcej rodzin pszczelich w Europie, a tam coraz mniej. U nas są na drzewach porosty, a w lesie jagody, grzyby, a tam mało. Są bociany, są jaskółki, sowy, orły, dzikie gęsi, kormorany, kaczki różnych gatunków, czaple a tam nie ma. Nawet much czy komarów tam jest mało. Fakty mówią same za siebie, że to od nas mogą się uczyć, bo u nas są mniejsze gospodarstwa i bardziej bioróżnorodne, a tam to są wielkie latyfundia po kilka tys. ha i monokultury, wszystko wypryskane, wygolone i każdy krzak wycięty.