A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Art :) - Ok, a za PO-PSL też dawaliśmy sobie z naszych podatków???
Do Gościa, co to napisał: "Ja myślę, że wały na Żuławach to powinni kosić ekoterroryści. "- żeby nie oni to byście wy rolnicy już wszystko wytruli, łącznie z nami !!!!!
ja myślę - adrian :)
To goowno nie miasto wojewódzkie,decyduje chyba sejmik województwa.
Szczytem głupoty był podział Żuław pomiędzy dwa województwa. W-M do dziś nie pojmuje z czym ma do czynienia.
A kto ma najwięcej głosów w sejmiku? Wydedukuj to sobie.
@zb - Za komuny ten co kosił wały i rowy przy swoim polu to dostawał za to kasę, bo był wałowym i miał jeszcze siano z tych wałów dla siebie.
@ulala - No właśnie, każdy płaci, a nie tylko rolnicy jak ten wyżej napisał, bo korzyść z melioracji ma każdy. Tak samo u nas każdy ma korzyść z melioracji, bo ona chroni go przed powodzią, a w razie potrzeby przed suszą. Nie tylko rolników, ale i wszystkich Polaków.
No przecież koszą dużo wałów rolnicy. Startują w przetargach i jak mają kosiarki z wysięgnikiem to koszą wały jak wygrywają przetargi na koszenie, jak nie to wtedy inne firmy koszą.
@karol57 - To nie chodzi o magistrów tylko o kasę. Co to za problem zarządzać koszeniem wałów. Pensje idą do góry części i maszyny do koszenia, ciągniki, koparki też to na to trzeba kasy. Jak nie ma pieniędzy na meliorację to i profesor od zarządzania nie pomoże. Za komuny to dużo rowów meliorowali przymusowi robotnicy jak więźniowie, alimenciarze czy junacy i wojsko i to robili za darmo. dzisiaj nikt za darmo nie będzie nic robił.