A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A może w Domu Pod Cisem "znajdzie się miejsce dla innych organizacji (zagrać w szachy, poćwiczyć yoge itp )? Panie ESWIP dlaczego wszystko pan chce darmo? Proszę dać coś od siebie i zrozumieć, że oprócz pana są jeszcze inne inicjatywy, ktore potrzebują wsparcia. Otrzymał pan, panie ESWIP już wiele, między innymi pomoc od miasta. COP potrzebna sprawa ale nie najważniejsza, więc po co bicie piany panie ESWIP. Może ktos inny to poprowadzi? cierpliwości panie ESWIP
@Pani - I wszystko jasne. Miasto ma nowego pupilka.
PZPN też jest stowarzyszeniem i to bogatym i nie ma COPu
W ramach COP-u markowaliśmy działania a tak naprawdę za publiczne pieniądze załatwiano sprawy Prezesa Wszystkich Prezesów. Szkolenia z facebooka na poziomie gimnazjów, zero szkoleń dla osób które chciały brać udział w ocenia wniosków o granty z puli Prezydenta i blokowanie tych ludzi i organizacji które nie klękały przed Jachimowiczem. Chyba pora zakończyć ten etap i zacząć traktować zadania NGO-sów z należytą powagą….
@MariuszLewandowski-Fc - Wydaje się, że dotychczasowa formuła COPu się wyczerpała. Sam ESWIP też już coraz bardziej zdaje się być "oderwany"od tego czego potrzebują organizacje pozarządowe w początkowej fazie rozwoju. W wielu miastach tego typu działania prowadzone są przez samorząd. Może warto rozważyć wariant, w którym zadanie to jest prowadzone przez zespół urzędników pod kierownictwem Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych? Urząd zatrudnia Miejskiego Rzecznika Konsumenta, który jest prawnikiem - mógłby świadczyć również porady prawne dla organizacji pozarządowych. Pełnomocnik od wielu lat zasiada w konkursach dla organizacji pozarządowych - mógłby prowadzić szkolenia z tego zakresu. Obiekt w którym mieści się COP też wydaje mi się, że należy do zasobów lokalowych miasta. Może zatem czas na nową formułę i nowe rozdanie?
@JańcioWodnik - W Elblągu wyczerpało się wiele formuł utrzymywanych przy życiu przez tradycję i grono szanownych autorów którzy nie chcą niczego zmieniać i nie ma znaczenia że coś się nie sprawdza skoro dobrze da się to opisać w sprawozdaniach i raportach. Organizacje małe i młode są sekowane przez te większe z "dorobkiem "i "plecami". Szkolenia na poziomie gimnazjum są tak naprawdę dla statystyk. Pomysł z urzędnikami jest fatalny właśnie dlatego że powstała klasa "zawodowych urzędników pozarządowych"który zaczęli myśleć nie o efektach ale o statystykach i rozliczeniu projektów Zdecydowanie czas na zmiany i to gruntowne. .. .
I prawidłowo.Nie bardzo słychać o tym co tzw.COP porabial.A co do wspierania organizacji,to gdzie na przyklad byl niejaki COP,gdy upadała "Szansa"? Z tego co słychać, zadne wsparcie nie obchodziło COPu. Przestancie promować iluzję.
@MariuszLewandowski-Fc - Nie do końca zgodzę się z ostatnią tezą. Organizacje pozarządowe, jeśli mają być profesjonalne, muszą mieć profesjonalną kadrę, która pracuje w tychże organizacjach. Nie da się efektywnie, długofalowo, z zaangażowaniem prowadzić organizacji, wspierać osób, którym służy organizacja i występować w ich imieniu jeżeli robi się to po godzinach pracy, z doskoku czy kosztem czasu dla rodziny. Organizacja pozarządowa musi być silna i samodzielna. Nie da się tego osiągnąć, jeśli nie ma stałego zespołu i stabilnych źródeł finansowania z kilku niezależnych źródeł. Zgadzam się natomiast z tym, że organizacje tworzą społecznicy. Dlatego też, kiedy pracownicy organizacji pozarządowej są tam z niewłaściwych pobudek lub też organizacja wpada w tzw. grantozę - sukcesywnie stają się "zawodowymi urzędnikami"opłacanymi przez tego, kto daje środki na działania i dyktującego, jak i co ma robić organizacja pozarządowa.
Jańcio Wodnik-zgadzam się z Tobą. Uważam, że Eswip i jego przybudówki własnie w taką grantozę wpadły. Apeluję do PortElu, nie mówiąc o urzędnikach miejskich, o rozjaśnienie nam, obywatelom, tego, co tak naprawdę robi Eswip. Tylko bez tej propagandy o Cisach itd. Oczekujemy jako elblążanie rzetelnej informacji. Po co była budowa gmaszyska na Zawodziu, jak NAPRAWDĘ wygląda tam działania na rzecz społęcznosci, itp.
A trolle siedzą w kapciach przed komputerami i jątrzą. .. Z doświadczenia wiem, że ESWIP nigdy nie był dla nikogo zamknięty. Każdy z Was profesjonalnie domagający się prawdy w komentarzach pod artykułem może wyjść ze swojej mentalnej klatki, przejść się na Zawodzie, albo na Jaszczurczego i zobaczyć czym zajmuje się ta organizacja. Gdyby nie ESWIP, nie zaczęła by się moja przygoda z pozarządówką, wiele organizacji, które aktywnie działają w naszym mieście nie powstałoby wcale, a inne dawno zostałby zapomniane. Co do prowadzenia COP, to zadanie realizowane było na przestrzeni lat przez różne organizacje i niestety żadna nie radziła sobie z tym tak dobrze jak ESWIP. Nawiązując jeszcze do komentarza dot. profesjonalizacji - tak, uważam, że przez lata działalności udało im się stworzyć profesjonalny zespół, który świadczy usługi dla mieszkańców naszego miasta i zgadzam się z twierdzeniem, że bez tego organizacja nie może się rozwijać i realizować działań na takim poziomie, jakiego oczekuje nieraz Kowalski.