UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@MariuszLewandowski-Fc - Wydaje się, że dotychczasowa formuła COPu się wyczerpała. Sam ESWIP też już coraz bardziej zdaje się być "oderwany"od tego czego potrzebują organizacje pozarządowe w początkowej fazie rozwoju. W wielu miastach tego typu działania prowadzone są przez samorząd. Może warto rozważyć wariant, w którym zadanie to jest prowadzone przez zespół urzędników pod kierownictwem Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych? Urząd zatrudnia Miejskiego Rzecznika Konsumenta, który jest prawnikiem - mógłby świadczyć również porady prawne dla organizacji pozarządowych. Pełnomocnik od wielu lat zasiada w konkursach dla organizacji pozarządowych - mógłby prowadzić szkolenia z tego zakresu. Obiekt w którym mieści się COP też wydaje mi się, że należy do zasobów lokalowych miasta. Może zatem czas na nową formułę i nowe rozdanie?

JańcioWodnik

Anuluj