115
22.01.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Ploterek - Port to dopiero początek. .. Powstanie też, niechybnie, stocznia będąca dumną kontynuacją przedwojennych tradycji morskich miasta. Będą w niej powstawały atomowe okręty podwodne i lotniskowce, które na wodach Zalewu Wiślanego dadzą twardy odpór putinowskiemu imperializmowi Rosji jednocześnie pokazując Niemcom, gdzie jest ich miejsce przy wielkiej Polsce pod przewodnictwem pana Jarosława Kaczyńskiego. .. Samochodowce będą wywoziły auta z fabryki samochodów elektrycznych premiera Morawieckiego, która będzie rozwinięciem dzieła Komnicka. .. Elblążanie musza tylko zachować czujność i dać sobie wbić tutaj elektrowni atomowej pod pozorem zasilania przemysłu, który tu powstanie stymulowany wybudowanym kanałem imienia Lecha i Jarosława Kaczyńskich.
GłębokaMyśl (2020.01.23)
Ploterek przecież będzie nowy most w Nowakowie i już nie będzie port zależny od niskiego czy wysokiego stanu wody. A co do zmarzniętego Zalewu, to kiedy on taki był? W tym roku nawet śniegu nie było, a w ostatnich kilku latach to śnieg i mróz był góra przez 2-3 tygodnie. A miejsca pracy będą w marinach jak będzie więcej jachtów przypływać, pewnie więcej ludzie będzie pracować w policji wodnjej i Morskim Oddziale SG No i przy przeładunkach. Przy klasyfikacji jednostek itp. Przy transporcie. W serwisach łodzi i jachtów będzie więcej roboty.
(2020.01.23)
@Norbert 39 - Popatrz za okno. ..
GłębokaMyśl (2020.01.23)
A żebyś wiedział, skoro w Olecku jest stocznia jachtowa to i w Elblągu może taka powstać i budować duże jachty morskie- większe od tych z Olecka czy Ostródy.
(2020.01.23)
@Ploterek - Bursztynową figurę prałata Henryka J. o wysokości 3 metrów jako wota dziękczynne za jego walkę z komunizmem i całym złem tego świata.
GłębokaMyśl (2020.01.23)
U nas to zawsze rządzić chcą tacy, co mówią: po co to budować, na co, nie da się, nie opłaca się. No i tacy twierdzą, że są najbardziej odpowiedni do rządzenia Polską? To na co nam tacy rządzący co nic nie potrafią a chcą rządzić? Skoro w Holandii i Niemczech się opłaca to trzeba takich ludzi zatrudnić, którzy tak przeprowadzą inwestycje, żeby się opłacało ją robić.
(2020.01.23)
Jaki most? Kiedy ten most? Jak na razie to jest tylko w obietnicach rządu to budowanego przekopu. Tobie też zadam pytanie. Jakie przeładunki? Owszem sam w sobie przekop jest szansą na rozwój turystyki, oby bo jak nie to 3 mld zł pójdą w piach. Serwisy łodzi i jachtów? Nie znam się, ale czy w Elblągu lub okolicach zalewu wiślanego są takie serwisy? Takie duże, żeby obsłużyć te tysiące jachtów? Ale takie naprawdę duże, a nie jakiś pomost nad wodą?
Ploterek (2020.01.23)
Co tam jachty!! Kontenerowce budować! Podobno Maersk chce otworzyć w Elblągu swoją filię i bazę kontenerową. Ahhhh, już widzę ten rozwój miasta, potężne stocznie, wodowanie jednostek, wielkie biurowce i budynki mieszkalne, taki Sea Towers jak w Gdyni, ale większe. Tylko czy taki budynek nie zasłoni słońca starym dziadom z Elbląga?
Ploterek (2020.01.23)
Bym zapomniał, podobno TVN Turbo przymierza się do kręcenia nowego sezony programu Porty :D
Ploterek (2020.01.23)
Tak są takie serwisy w Elblągu nad rzeką, naprawiają tam łodzie i silniki, jest stocznia rzeczna i tam też robią naprawy i remonty i w firmach nad rzeką. No jak to jakie przeładunki? Zboże, Trurbiny przekładnie, materiały budowlane, torf soja. itp. Porty w Trójmieście należą do Skarbu Państwa i pewnie po przekopie będą małe statki wysyłać do Elbląga po prostu. Poza tym tych portów nie da się rozbudowywać w nieskończoność, bo towary mogą przywieźć do portu, ale jak je odbiorą przecież dróg i kolei nie mogą rozbudowywać w nieskończoność w Trójmieście i jak będą rosnąć przeładunki tam to i korki będą rosnąć, dlatego Elbląg będzie mógł nieco odciążyć Trójmiasto.
(2020.01.23)