Trzeba pomagać, nie myśleć tylko o sobie (aktualizacja)

60
12.01.2020
Trzeba pomagać, nie myśleć tylko o sobie (aktualizacja)
fot.Michał Skroboszewski
450 wolontariuszy wyruszyło dzisiaj w miasto, by zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sztab działa pełną parą, dla większość osób zaangażowanych w kwestę taka akcja to nie pierwszyzna. Zobacz zdjęcia. Po godzinie 19 na koncie elbląskiej WOŚP jest już ponad 320 tys. złotych!

Przed godzina 9 przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie mieści się elbląski sztab WOŚP, ustawiła się długa kolejka wolontariuszy. Cierpliwie czekali na swoją kolej, by odebrać puszki i identyfikatory i ruszyć kwestować w miasto.

- To mój czwarty lub piąty raz. Trzeba pomagać innym, nie tylko myśleć o sobie. Dlatego tu jestem – mówi pani Iwona.

- Co roku staram się włączać w tę szczytną akcję. Przeważnie zbieram ze znajomymi, ale samemu też – dodaje Kamil, który jest wolontariuszem po raz szósty.

- Jestem tu piąty raz, trzy lata temu wciągnęłam w akcję moją córkę, w tamtym roku ona wciągnęła swojego chłopaka – opowiada pani Elżbieta. - Do godziny 16 na pewni będę zbierać. Mam fajny rewir – Zatorze – co roku ludzie chętnie wrzucają datki, jest przyjaźnie. Jak ktoś nie chce wrzucać do puszki, to nie nagabujemy. To dobra wola każdego, czy chce wziąć w tej akcji udział. Nie spotkałam się do tej pory z żadnymi przejawami niechęci.

Drugi raz z WOŚP jako wolontariuszki grają Kinga i Julia, które – jak przyznają – udzielają się również w organizacji Lepszy Elbląg. - Warto pomagać. My mamy szczęście, ale inni potrzebują pomocy – mówi Kinga.

Elbląski sztab WOŚP pracuje pełną parą. Trwa liczenie datków. Po godzinie 19 na koncie było już ponad 320 tys. złotych. O godz. 14 na Starym Rynku ruszyła główna scena elbląskiego finału WOŚP.

 

Zobacz, co będzie się jeszcze w Elblągu dzisiaj działo.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Prośba do posłów, proszę poprosić UM o dokładne rozliczenia, chciałbym wiedzieć ile miasto płaci na prywatna imprezę. Czy bardziej woli dofinansowywać prywatne imprezy niż imprezy dla mieszkańców miasta. Czas przyjdzie przy wyborach na rozliczenie tego.
_ELBLĄŻANIN_ (2020.01.12)
Jak płaciliśmy My podatnicy za miesięcznice, czyli prywatną imprezę i fanaberię jednego człowieka, to jakoś sprzeciwu nie było
Obserwator1234 (2020.01.12)
@_ELBLĄŻANIN_ - Ciekawe, czy jak trafisz do szpitala, albo ktoś z Twoich bliskich, to też będziesz zgłaszał sprzeciw do korzystania z "prywatnego"sprzętu, zakupionego przez WOŚP. .. .
(2020.01.12)
Pytam się kto pokrywa koszty imprez organizowanych z okazji wośp? Za ten cały cyrk płaci każdy obywatel. Zebrana kasa tylko w części idzie na zakup sprzętu, ponieważ Owsiak i jego rodzina otrzymują, co miesiąc sute wynagrodzenie. Wspaniały sposób na życie. Tylko żal dzieci, które zbierają ta kasę.
(2020.01.12)
Gońcie, gońcie DZIADYGÓW! Tak każe naczelny czerwony jąkała. Więc ludzie róbta, co chceta!
0zł_dla_Owsiaka (2020.01.12)
Miesiecznice to pikus w porownaniu do orkiestry I calej machiny z tym zwiazanej,jak rowniez pikus do pienidzy ktore wyciekly Rudemu miedzy paluszkami the 250 miliardow,za ta kase mozna wkonac 250 przekopow przez mierzeje mowiac obrazowo trybisz? Garbusiarz chip sta
Zbyszek1 (2020.01.12)
Miesiecznice to pikus w porownaniu do orkiestry I calej machiny z tym zwiazanej,jak rowniez pikus do pienidzy ktore wyciekly Rudemu miedzy paluszkami the 250 miliardow,za ta kase mozna wkonac 250 przekopow przez mierzeje mowiac obrazowo trybisz? Garbusiarz chip sta
Zbyszek1 (2020.01.12)
Masz rację. A za Sylwestra z TVP w Zakopanem wiesz kto? Podatnicy kraju i z Zakopanego jeszcze więcej w przeliczeniu na jedną osobę. Efekty Orkiestry są widoczne w postaci sprzętu w szpitalach pomagającemu ludziom, efekty Sylwestra w Zakopanem pomagają i tak bogatym zapiewajłom i prezesowi TVP kochającemu nad życie lans i promocję....siebie. Ps. Gaża za występ w Sylwestra to 2 razy tyle ile w normalnym terminie.
Instruktor WOPR (2020.01.12)
Oddani dla PiS nie dają na Owsiaka bo muszą zbierać na Rydzyka bo jak nie to założy swoją partię i tym samym nóż są plecy dla partii małego dyktatora
(2020.01.12)
@_ELBLĄŻANIN_ - Mózg to nie brwi. Jak nie ma, to nie dorysujesz.
KibiczProstej (2020.01.12)