Lata 70. w elbląskiej edukacji na zdjęciach Czesława Misiuka

16
05.01.2020
Lata 70. w elbląskiej edukacji na zdjęciach Czesława Misiuka
(fot. Czesław Misiuk)
W drugiej połowie lat 70. liczba mieszkańców Elbląga przekroczyła 100 tysięcy. Przybywało ludzi młodych, którzy w stolicy nowo utworzonego województwa szukali szansy na poprawę swojego życia. Tu zakładali rodziny, tu posyłali dzieci do szkół. Zobacz, jak wyglądała elbląska edukacja w tym czasie na zdjęciach Czesława Misiuka.

Co tydzień na portel.pl będziemy przedstawiać kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Bogate archiwum udostępnia Czytelnikom jego syn - Tomasz, również fotograf. 

Dzisiaj czas na elbląską edukację z lat 70. Znajdziecie tu m.in. zdjęcia z rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, zajęć w przedszkolu, lekcji wuefu czy egzaminów maturalnych. Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Być może ktoś rozpozna siebie lub znajomych, uwiecznionych w kadrze? 

Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

Kolejna porcja edukacyjnych fotek za tydzień. 

 

 

 

 

 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Super kolekcja, niby nie bylo to tak dawno a świat wyglądał zupełnie innaczej...
Antek (2020.01.05)

info

26  
  0
Zdjęcie nr. 13 moja klasa VIIId, rok 1973.Szkoła numer 25.Super ekipa i nauczyciele Panie :Augustyniak, Sipowicz, Budzińska, dyrektor Lendzion i nasz wychowawca Pan Pawlikowski. Pozdrawiam wszystkich.
mesaja3 (2020.01.05)
Kilka zdjęć z SP 25 ul Kopernika
(2020.01.05)

info

9  
  0
Kiedys kobiety, dziewczyny i male dziewczynki zakladaly baaaardzo krotkie spodniczki i nikt na nikogo krzywo nie patrzył i nie wyzywał od najgorszych..... Teraz wez taka minówke załoz i wyjdz na miasto... juz nie wspomne ze jakby moja corka taka spodniczke zalozyla na rozpoczecie roku to dopiero bym byla wyzywana za plecami.
(2020.01.05)
Szkoda, że zdjęcia nie są opisane. ..
mkt (2020.01.05)

info

14  
  0
Przedszkole wojskowe na Królewieckiej???
Kubasińska (2020.01.05)

info

2  
  2
Bo wtedy nadal wyglądały i zachowywały się adekwatnie do wieku i miejsca teraz...
No ja (2020.01.05)
Zdjęcie nr 7i 8 to „ekonomik”ul Bema. Widzę Pana Dyrektora Baumana. Profesor M. Szewczyk(j. polski), profesor T. Szuszkiewicz (fizyka). .ale miło 😀, wróciły wspomnienia. Pozdrawiam.
Absolwentka1977 (2020.01.05)

info

4  
  1
Chyba sobie kpisz . poruszam sie po miescie i jakos nie widze kobiet w miniówach krzyczacych wez mnie . za to widze duzo bydlakow ktorzy malo sobie karku nie zlamia perfidnie gapiąc sie, gwiżdżac i krzyczac jakies podteksty ktorych nawet nie bede tu przytaczac Jak masz takie doswiadczenia gdzie dziewczyny w krotkich spodniczkach nie zachowuja sie adekwatnie to proponuje - zmień lokal do ktorego chodzisz
(2020.01.05)
Miło obejrzeć. Dziękuję za udostępnienie zdjęć. Uczniowie chodzili przyzwoicie ubrani. Teraz dziewczyny też chodzą w miniówkach.
(2020.01.05)

info

3  
  0