Tak nowa cerkiew wygląda od środka

54
09.11.2019
Tak nowa cerkiew wygląda od środka
(fot. Anna Dembińska)
Grekokatolicy z Elbląga w sobotę po raz pierwszy spotkali się na modlitwie w nowo budowanej cerkwi przy ul. Traugutta. - Chciałem pokazać wiernym stan budowy – mówi ksiądz Andrzej Sroka, proboszcz parafii greckokatolickiej. Zobacz więcej zdjęć.

Nowa świątynia grekokatolików z zewnątrz prezentuje się okazale. W sobotę, razem z wiernymi, mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda wewnątrz.

- Chciałem pokazać wiernym stan budowy, ile jeszcze trzeba wykonać, jak daleko mamy do jej zakończenia. Wiadomo, że w czasie prac staram się tu nikogo nie wpuszczać, bo to niebezpieczne. Ale dzisiaj była taka możliwość – mówi ksiądz Andrzej Sroka, proboszcz parafii grekokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela. - Najważniejsze jest obecnie wykonanie centralnego ogrzewania, położenie podłóg, zamontowanie drzwi i będzie można powolutku kończyć. Powinno to wszystko zająć około roku. Zewnętrzny wygląda cerkwi jest ciekawy i nie spotkałem nikogo, kto by powiedział „Słuchaj, to jest brzydkie”. W środku będzie jeszcze ładniej. Rozpisujemy obecnie to, co ma być na ścianach – dodaje ksiądz proboszcz.

Podczas dzisiejszego spotkania w nowej cerkwi wierni wzięli udział w okolicznościowej modlitwie dziękczynnej zwanej mołebeń.

W Elblągu jest około 150 rodzin grekokatolickich.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jedno zdj?? I art. "Tak wygląda .. od środka". No proszę was
Rzymsko katolik (2019.11.09)
Przepraszam :) czytałem art. Minutę po dodaniu. 3 minuty później były zdj. ;)
Rzymsko katolik (2019.11.09)
Nie no jest wiecej zdjec trzeba wcisnac zdjecia
Edekk (2019.11.09)

info

11  
  2
Ładnie ładnie. Mi się podoba tylko ten płot co otacza cerkiew niech zlikwidują - bedzie mozna podziwiac
Edekk (2019.11.09)

info

12  
  2
Zapytam tylko z ciekawości nie z czepialstwa - czy z zewnątrz kopuła musi być taka świecąca? Nie lepsza byłaby matowa, bardziej neutralna i naturalna?
Miszkurka2000 (2019.11.09)
Nie
(2019.11.09)
A gabinet dentystyczny należy do tego samego kompleksu. Czynny już od kilku lat.
ncmfmj (2019.11.09)
Jest pięknie,a będzie jeszcze piękniej.Bardzo dużo wysiłku i starań wkłada w tą budowę proboszcz tej cerkwi. To że tam jest gabinet stomatologiczny to świadczy tylko o tym jakim gospodarzem jest ksiądz tej cerkwi. Liczy się każdy grosz na ten cel ????
Katolik (2019.11.09)
To będzie perełka sakralna w Elblągu. Już teraz robi wrażenie.
Brunon (2019.11.09)

info

44  
  5
jest przepiękną perłą w tym miejscu, ,pamiętam jak ją budowano od podstaw, ,zawsze byłam ciekawa jej środka, ,dawno tam nie byłam, ,i ta przepiękna kopuła wciąż oko przyciągała, ,
grace (2019.11.09)

info

31  
  5