Zapraszamy do obejrzenia wyborczej debaty

66
07.10.2019
Zapraszamy do obejrzenia wyborczej debaty
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)
Podczas kampanii wyborczej nie powinno zabraknąć debaty między kandydatami, dlatego portEl.pl postanowił wspólnie z telewizją Truso.tv takie spotkanie zorganizować. Przedstawiciele sześciu komitetów walczących o mandaty do parlamentu spotkali się na debacie, którą pokażemy we wtorek, 8 października.

Do dyskusji zaprosiliśmy po jednym przedstawicielu każdego z sześciu komitetów wyborczych w okręgu elbląskim. A są to: Janusz Bielecki (Bezpartyjni i Samorządowcy, kandydat na senatora w okręgu nr 85) oraz kandydaci na posłów w okręgu elbląskim: Monika Falej (Lewica), Edward Pietrulewicz (PSL Koalicja Polska), Jacek Protas (Koalicja Obywatelska), Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Andrzej Wyrębek (Konfederacja Wolność i Niepodległość).

Spotkanie składało się z czterech części. W pierwszej każdy kandydat odpowiadał na jedno pytanie wybrane z listy, przygotowanej przez organizatorów z takich dziedzin jak gospodarka, służba zdrowia, praca i sprawy społeczne, bezpieczeństwo. Pytanie w drugiej części (to samo dla każdego kandydata) dotyczyło okręgu elbląskiego. Z kolei w trzeciej części kandydaci przepytywali siebie nawzajem. Na zakończenie – w czwartej części debaty – każdy jej uczestnik miał okazję odnieść się do odpowiedzi swoich kontrkandydatów i zaapelować o głosy na swoją listę.

Debata, którą poprowadził Rafał Gruchalski, redaktor naczelny portEl.pl, trwała 90 minut. Jej przebieg będzie można obejrzeć we wtorek, 8 października w telewizji Truso.tv, na stronie internetowej Truso.tv i portEl.pl oraz na stronach obu mediów na Facebooku. Początek o godz. 18.

 

 

 

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W wyborach NIE głosujemy na KO czy PiS. Głos należy oddać na NARODOWCÓW!
(2019.10.03)
Ooooj to sie tu za chwilę rozpęta burza w komentarzach! :D Ide robić popcorn.....
(2019.10.03)

info

23  
  2
Uwaga, kolejny zastrzyk lewicowej nadziei:) Jak pisałem wcześniej - w okręgu elbląskim (nr 34) mamy jeden z najwyższych poziomów poparcia dla Lewicy w całym kraju i 1 mandat praktycznie pewny. Przy odrobinie szczęścia i nieco wyższych notowaniach w kraju, rzędu ok. 14-15% i więcej, jest szansa i na mandat drugi. Przypominam również, że w tych wyborach nie ma znaczenia miejsce kandydata na liście (można spokojnie głosować np. na nr 9;), bo w pierwszej kolejności liczą się właśnie głosy oddane na kandydatów, a dopiero w kolejności drugiej, na całą listę krajową. Im wyższe poparcie w całym kraju, tym więcej mandatów dla ugrupowania. Pamiętajcie, idźcie na wybory 13 października br. i głosujcie mądrze:)
RobertKoliński (2019.10.03)
Pytania do kandydatów: 1.Co kandydaci (przede wszystkim posłowie ubiegający się o reelekcję) zrobili dla Elbląga i regionu podczas swojej 4-letniej kadencji (strzepywanie łupieżu się nie liczy)? 2.Co kandydaci zrobili/zrobią w sprawie przywrócenia mieszkańcom miasta kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej? 3.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s Małego Ruchu Granicznego w naszym regionie? 4.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s włączenia Elbląga do rządowego planu rozwoju tzw. Centralnego Portu Komunikacyjnego (kolej)? 5.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania i restauracji tzw. Kolei Nadzalewowej? 6.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania Tramwajów Elbląskich oraz pomocy w kwestii odnowienia taboru komunikacyjnego? 7.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s zapewnienia mieszkańcom godnej płacy i ludzkich warunków pracy w mieście? 8.Jak kandydaci planują zatrzymać/odwrócić niekorzystny trend wyludniania się i starzenia społeczeństwa miasta Elbląga?
RobertKoliński (2019.10.03)
Praca z faszystami, nacjonslistami z Konfederacji !!!!!
Left (2019.10.03)
Wygra PiS a reszta jak zwykłe belkot. Na co wy liczycie P O i PSL i S L D klamaliscie naród,kazaliscie tyrac do śmierci za grosze .spadajcie.
(2019.10.03)
Tylko nie debata we współpracy z Truso. Oni non stop mają jakieś wpadki techniczne. Przypomnieć wam jak wyglądała wasza poprzednia debata we współpracy z Tuso TV, w której jakość AUDIO była na tragicznym poziomie?
thjhk (2019.10.03)
9.Jakie jest stanowisko kandydatów w/s przekopu Mierzei Wiślanej? 10.W jaki sposób planują kandydaci pozyskać środki budżetowe na programy społeczne i rozwojowe dla m. in. miasta Elbląga? 11.Czy kandydaci uważają za słuszny pomysł budowy betonowego molocha i wielkiego parkingu na Wyspie Spichrzów? 12.Czy widzą ew. jakieś alternatywy dla tego ostatniego pomysłu?
RobertKoliński (2019.10.03)
@RobertKoliński - Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! a po za tym : Widmo krąży po Europie - widmo komunizmu. Wszystkie potęgi starej Europy połączyły się dla świętej nagonki przeciw temu widmu, papież i car, Metternich i Guizot, francuscy radykałowie i niemieccy policjanci. no i jeszcze : Pewna część burżuazji pragnie zaradzić niedomaganiem społecznym, aby utrwalić istnienie społeczeństwa burżuazyjnego. Należą do niej ekonomiści, filantropowie, głosiciele humanitaryzmu, ulepszyciele położenia klas pracujących, organizatorzy dobroczynności, opiekunowie zwierząt, założyciele towarzystw wstrzemięźliwości, pokątni reformatorzy najrozmaitszego gatunku. Nawet całe systemy tworzone były z tego burżuazyjnego socjalizmu.
007 (2019.10.03)
bieliński będzie propagował LGBT.
(2019.10.03)

info

14  
  5