Wybrany wątek opinii

Pytania do kandydatów: 1.Co kandydaci (przede wszystkim posłowie ubiegający się o reelekcję) zrobili dla Elbląga i regionu podczas swojej 4-letniej kadencji (strzepywanie łupieżu się nie liczy)? 2.Co kandydaci zrobili/zrobią w sprawie przywrócenia mieszkańcom miasta kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej? 3.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s Małego Ruchu Granicznego w naszym regionie? 4.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s włączenia Elbląga do rządowego planu rozwoju tzw. Centralnego Portu Komunikacyjnego (kolej)? 5.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania i restauracji tzw. Kolei Nadzalewowej? 6.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania Tramwajów Elbląskich oraz pomocy w kwestii odnowienia taboru komunikacyjnego? 7.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s zapewnienia mieszkańcom godnej płacy i ludzkich warunków pracy w mieście? 8.Jak kandydaci planują zatrzymać/odwrócić niekorzystny trend wyludniania się i starzenia społeczeństwa miasta Elbląga?
RobertKoliński (2019.10.03)
Przepraszam bardzo ale co mają tramwaje w Elblągu wspólnego z Sejmem i Senatem RP? Kogo my w końcu wybieramy: radnych i prezydenta miasta Elbląga czy parlamentarzystów całego kraju?
Ja też tu mieszkam (2019.10.04)
@Ja też tu mieszkam - A jednak mają - o np. środkach idących tylko do metropolii (to z tych pieniędzy Olsztyn wybudował swoją sieć tramwajową i zakupił piękny, nowoczesny tabor) zadecydował sejm (PO-PiS konkretnie, który postanowił pchać pieniądze tylko do największych miast, z których miało - w myśl neoliberalnych, poronionych i skompromitowanych teorii - "skapywać" całej reszcie). My chcemy to zmienić, żeby na rozwoju kraju i członkostwie w UE nie korzystali tylko najbogatsi, ale cały kraj. To jest m. in. zadanie dla przyszłych posłów Ziemi Elbląskiej (którym nie wiem dlaczego teraz podpowiadam, bo przecież większość z tych kandydatów nie ma o tym bladego pojęcia).
RobertKoliński (2019.10.04)
Powrót do komentarzy