A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A Panie Robercie jak te Brygady były takie niby ,,dobre" to skąd one miały t-26 i I-15 Chatos i I-16 Moscas zwane także Rata? Notabene wzorowane właśnie na polskich samolotach P7 i P11 Zygmunta Puławskiego konstruktora tzw polskiego płata?
do Zen: Dalej pytam co z tego??? pomysly i projekty jedno, drugie to ilosc czego mozna wyprodukowac. 3/4 BUDZETU II RP pochlaniala armia i jej utrzymanie, ponad 1 mln 300 tys. Nie bylo aut, ale byly konie, ktore ktos musial karmic i poić efekt taki ze na nic nie mieli kasy. Tak jak napisalem 36 rok zastal Smigly armie wlasciwie w rozkladzie ze przestarzalym sprzetem. Jakie znaczenie strategiczne na M. Bałyckim miał az 1 Orzeł?? Problem zaczal sie od Pisludzkiego, ktory chcial wszystk robic sam, od planowania po kierowanie armia. Dodam, ze Polacy mieli rozdmuchane ego i wyszlo tak, ze wjechali w nas jak w maslo. ..
,, Narody, które tracą pamięć, tracą niepodległość", zgadza się. Szkoda że w szkołach nie uczą rzetelnej historii która by wyjaśniła kto stał za tą wojną i za zbrodniami na Narodzie Polskim. Zbrodnia na oficerach Polskich w Katyniu też sporo by wyjaśniła, gdyby była wyjaśniona i zgodna z prawdziwą historią. Prawda jest taka że ci co rządzą Polską mają też krew na rękach tamtych oficerów, - i nie są to Rosjanie jak też i Polacy.
Oprócz orła był jeszcze sęp i kilka innych okrętów poza tym w niedlugim czasie konie miały byc zastąpione samochodami i czołgami.
Pilsudski mial swoje wady, blokował np rozwój lotnictwa. A co do wojny to zaatakowały nas 3 kraje i i tak zadalismy duże straty Niemcom.
@Zen - Po I wojnie światowej Polska nie była pod zaborami. Miała jedną wojnę z ruskimi - prawdopodobnie na własną prośbę. A jeżeli miała dookoła wrogów, to dlaczego nie przyjaciół? Niepodległości po I wojnie nie wywalczyliśmy, tylko dostaliśmy w darze w wyniku wykrwawienia państw zaborczych. I wydawało się, że oczekiwanie, że nasi wrogowie się wykończą wzajemnie da podobny rezultat. Tyle, że nasi dalecy przyjaciele dogadali się z wrogami i nas sprzedali.
@Zen - To dlaczego w 1939 roku nie wygraliśmy z Niemcami? Jak byliśmy taką potęgą? Nie mieliśmy wojny domowej jak Rosja, ani nie płaciliśmy kontrybucji jak Niemcy? I dlaczego do diabła byliśmy pewni, że jesteśmy mocarstwem? Żyliśmy w świecie fikcji. Czy dziś też nie potrafimy ocenić rzeczywistości?
Entuzjasto a dlaczego Izrael ma dookoła wrogów a nie przyjaciół z takiego samego powodu jak Polska miała w 1939? Mylisz się. Wywalczyliśmy, dzięki słabości zaborców i pokonaniu Bolszewików. Co z tego jak nie była po I wojnie, ale przez 123 lata była niszczona i wyzyskiwana, tak jak kraje kolonialne w Afryce. A Ruskimi to była wojna dlatego, bo nas napadli a nie na własną prośbę, chyba się naczytałeś tych bzdur Hartmana. Lenin chciał Polskę zlikwidować i po trupie Polski dokonać światowej rewolucji. Na szczęście Poalcy dowalili Bolszewikom aż bez butów zwiewali do Moskwy.
@Azja - Jesteś blisko, a jakże daleko. Tak jak niema historii Polski bez historii Europy, tak niema też historii Rosji bez historii Polski. Polska bardziej jest Historycznie związana z Rosją, niż z Europą. Przecież obydwa kraje są słowiańskie ! Pomyśl co i kiedy się stało że byliśmy poróżnieni. Prędzej biedny Rosjanin podzieli się z tobą kromką chleba niż bogaty Niemiec ci rzuci okruchy ze swego stołu. Czym więcej będzie się, ,Rząd Polski " kłócił z Rosją tym prędzej będzie Polin zamiast Polski. Wbrew pozorom to właśnie tego boją się żydzi i szczują nas na siebie. Rosjanie dobrze widzą kto buntował i szczuł nas na siebie a później donosił i kradł polskie majątki zesłańców.
Dlatego, że Niemcy były większym mocarstwem od Polski i ZSRR i były to kraje kilka razy ludniejsze od Polski. Natomiast Polska w tamtym czasie była 1 z najsilniejszych krajów w Europie i na świecie. Byliśmy w pierwszej 10. Nie mieliśmy wojny domowej, ale mieliśmy zniszczony kraj po 123 latch zaborów, na większości terenów Polski toczyły się walki I wojny światowej zginęło w niej ponad mln Polaków potem były walki z Bolszewikami, Czechami, powstania śląskie i Wielkopolskie. Natomiast terytorium Niemiec pozostało praktycznie nietknięte działaniami wojennymi, a Niemcy szybko przestały spłacać reparacje. Poza tym mieli swoje kolonie jak Kamerun czy Wyspy Bismarcka, Niemiecka Afryka Wschodnia i Południowo- Zachodnia, Quingdao i Jiaozhou w Azji, wyspy Salomona, Samoa, Mariany, Palau, Nauru, wyspy Marshalla, Nowa Gwinea Niemiecka i wiele innych i stamtąd ciągnęli bogactwa i niewolników oraz surowce.