UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
@Zen - Po I wojnie światowej Polska nie była pod zaborami. Miała jedną wojnę z ruskimi - prawdopodobnie na własną prośbę. A jeżeli miała dookoła wrogów, to dlaczego nie przyjaciół? Niepodległości po I wojnie nie wywalczyliśmy, tylko dostaliśmy w darze w wyniku wykrwawienia państw zaborczych. I wydawało się, że oczekiwanie, że nasi wrogowie się wykończą wzajemnie da podobny rezultat. Tyle, że nasi dalecy przyjaciele dogadali się z wrogami i nas sprzedali.
entuzjasta