UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Dlatego, że Niemcy były większym mocarstwem od Polski i ZSRR i były to kraje kilka razy ludniejsze od Polski. Natomiast Polska w tamtym czasie była 1 z najsilniejszych krajów w Europie i na świecie. Byliśmy w pierwszej 10. Nie mieliśmy wojny domowej, ale mieliśmy zniszczony kraj po 123 latch zaborów, na większości terenów Polski toczyły się walki I wojny światowej zginęło w niej ponad mln Polaków potem były walki z Bolszewikami, Czechami, powstania śląskie i Wielkopolskie. Natomiast terytorium Niemiec pozostało praktycznie nietknięte działaniami wojennymi, a Niemcy szybko przestały spłacać reparacje. Poza tym mieli swoje kolonie jak Kamerun czy Wyspy Bismarcka, Niemiecka Afryka Wschodnia i Południowo- Zachodnia, Quingdao i Jiaozhou w Azji, wyspy Salomona, Samoa, Mariany, Palau, Nauru, wyspy Marshalla, Nowa Gwinea Niemiecka i wiele innych i stamtąd ciągnęli bogactwa i niewolników oraz surowce.

Zen

Anuluj