86
01.09.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Świętujemy klęskę. A powinniśmy świętować głupotę. Przecież przed wojną cały naród był pewny, że jesteśmy potęgą i nie oddamy ani guzika. A najważniejsze, dlaczego zniszczone I wojną Niemcy, płacące olbrzymie kontrybucje, rozwinęły się szybciej niż Polska żyjąca jak pączek w maśle. To my powinniśmy mieć więcej czołgów i samolotów i nie dać się zaskoczyć. I dlaczego wokół nie mieliśmy przyjaciół ale samych wrogów? Całkiem tak jak teraz. Najbliżsi nasi przyjaciele to USA, które nas już raz sprzedało i sprzeda bez wahania jak będzie potrzebowała Rosji w konflikcie z Chinami. Przecież otwarcie mówi, że America first.
entuzjasta (2019.09.02)
@ASWYMIATA - może i był, ale ważniejszy byłby protest przeciw Ustawie 1023.. .. powalającej na zabijanie Polaków w Polsce przez obce służby. ..
nikt21 (2019.09.02)
@RobertKoliński - niestety urodził się Pan za pózno i nie uratował swoim wybitnym intelektem II RP, gdyby Pan żył wtedy to najprawdopodobniej hitler i stalin umarliby ze śmiechu czytając Pana bzdurne wypowiedzi i nie doszłoby do 1 września, mimo to proszę pisać dalej, nie jest wykluczone, że jakimś cudem przeczyta to Putin i odejdzie na tamten świat nie mogąc przestać parskać z ubawienia
piszcie Kotliński piszcie (2019.09.02)
@piszcie Kotliński piszcie - Byli i przed wojną dużo mądrzejsi ode mnie socjaliści i ludowcy, którzy o tych sprawach mówili wprost, również z sejmowej trybuny - tyle że wtedy bandycki reżim sanacyjny strzelał do nich zza węgła lub w Zachęcie, prześladował na wszelkie sposoby (Dąbrowszczacy) i zamykał w polskim obozie koncentracyjnym (!), czyli niesławnej Berezie Kartuskiej. Potem jak zwykle w polskiej historii okazywało się, że mądrzy i przewidujący socjaliści mieli rację, ale to brunatne dzierżymordy przejmowały władzę przy pomocy wojskowego zamachu stanu.
RobertKoliński (2019.09.02)
@RobertKoliński - "dużo mądrzejsi ode mnie" - serio? Niemożliwe.
chłopekroztropek (2019.09.02)
Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie" / Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie / Nową przypowieść Polak sobie kupi / Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Kochanowski_wiecznie_żywy (2019.09.02)
@RobertKoliński - prosi sie swinia
(2019.09.02)
@RobertKoliński - Rozumiem, że 3 dekady jesteśmy ogłupiani załganą prawdą - tak? A przed tymi trzema dekadami to co było? Sama słuszna prawda i czasy radości oraz pomyślności? Czyli zamiast o naszej chwalebnej części historii i o rzeczach, którymi powinniśmy wlewać poczucie dumy z naszej ojczyzny - należałoby uczyć o wszystkim, co wyciągasz, pasującym pod Twoje socjalistyczne, jedyne słuszne (nie ogłupiające, nie załgane, będące poparte supernauką i faktami) poglądy? Ubawiłem się dziś setnie milordzie. I byłoby to naprawdę śmieszne, gdyby nie było tak odstręczające - Ty to bierzesz wszystko na serio. Szok
kadeet (2019.09.02)
Przecież Dąbrowszczacy to komuniści i jawni zdrajcy Polski, współpracownicy ZSRR. Nie może być bohaterem ktoś, kto jawnie i dobrowolnie współpracował z reżimem, który chciał likwidacji Polski.
Zen (2019.09.02)
@kadeet - Typowe rozumowanie fundamentalisty - albo wszystko jest czarne, albo białe, żadnych odcieni pośrednich, żadnej głębszej refleksji. Historia i życie mają jednak to do siebie, że najczęściej ich dominującą barwą jest szarość, często zresztą doprawiona czerwienią robotniczej krwi. Z rzeczy pozytywnych powinniśmy być dumni, ze zdarzeń i osób natomiast, które okryły Polskę i nasz naród hańbą - bynajmniej. Dla przyszłości i zdrowia psychicznego narodu powinniśmy rozliczyć się z tych czarnych kart i niechlubnych historii najpierw sami przed sobą, ale z tym jest właśnie największy problem, bo załgana, post-styropianowa władza idzie od 30 lat w zaparte, z bandytów robiąc bohaterów, zaś opluwając tych, z których powinniśmy (i jesteśmy!) dumni. Lewica tę lekcję odrobiła już dawno, zaszczuwana latami i kłamliwie a propagandowo pomawiana o wszelkie możliwe zbrodnie (Wielki Karol Marks jednym z lepszych przykładów:), bogoojczyźniana prawica natomiast w dalszym ciągu zapiera się zębami i pazurami przed prawdą, łżąc społeczeństwu, kłamiąc wbrew faktom i próbując ogłupiać na swoją modłę kolejne, coraz bardziej niedouczone pokolenia (vide czynownicy reżimowego IPN). To jest nie tylko wstyd, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla nas wszystkich, bo do czego doprowadziły rządy kato-narodowych populistów i brunatnych a ignoranckich zamordystów, to jeszcze co niektórzy nad Wisłą dobrze pamiętają.
RobertKoliński (2019.09.02)